Dlaczego nie chudnę? [QUIZ]

W ramach odchudzania się zmieniasz dietę, ale twoja waga nie spada? Próbujesz jeść mniej i zdrowo, ale masz wrażenie, że wcale nie chudniesz? Ćwiczenia też nie pomagają… Sprawdź, czy prawdziwą przyczyną tego, że nie szczuplejesz lub wręcz tyjesz, nie są złe nawyki. Wynik quizu pokaże czy dokonujesz właściwych wyborów. Zaznaczaj pierwszą odpowiedź, która przyjdzie ci do głowy.

Dlaczego nie chudnę skoro stosuję dietę odchudzającą i ćwiczę? - to pytanie zadaje sobie wiele osób. Po pierwsze dlatego, że najszybciej i najefektywniej chudnie się, podejmując pierwszą próbę zrzucenia nadwagi. Każda kolejna jest coraz trudniejsza, a oczekiwania coraz bardziej wygórowane. Statystyki wskazują, że co 10 Polak w ciągu ostatnich dwóch lat korzystał z usług dietetyka lub z poradni dietetycznej.

Drugim ważnym utrudnieniem są nasze codzienne nawyki. Wydaje się, że teoretycznie sprawa z odchudzaniem jest prosta: aby zrzucić zbędne kilogramy, wystarczy mniej jeść i więcej się ruszać. Jednak z wielu powodów nie jest to wcale łatwe. Bywa tak, że sami utrudniamy sobie sprawę, popełniając błędy (w trakcie diety odchudzającej lub po jej zakończeniu), które skutkują tyciem. Sprawdź, czy wiesz, jak odżywiać się prawidłowo i jakich wyborów dokonywać, by masa ciała była coraz niższa, a w pasie ubywało centymetrów.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE