W czasie seksu fantazjujesz o nieznajomym? Nie ty jeden. Te dane zaskakują

2022-11-23 13:41

Niedawno przeprowadzone badania uchylają rąbka tajemnicy na temat naszych łóżkowych fantazji. Aż połowa uczestników przyznaje, że podczas stosunku seksualnego z partnerem choć raz wyobrażała sobie kogoś innego. A to nie koniec.

Fantazjujesz w czasie seksu o nieznajomym? Nie jesteś sam. Te dane szokują
Autor: Getty Images Fantazjujesz w czasie seksu o nieznajomym? Nie jesteś sam. Te dane szokują

Badanie dotyczące satysfakcji seksualnej przeprowadzono na Brytyjczykach, a jego wyniki są dość zaskakujące. 

Fantazjowanie o seksie z nieznajomym

Połowa uczestników przyznała, że podczas stosunku seksualnego z partnerem choć raz wyobrażała sobie, że robi to z kimś innym. Co więcej, aż siedem procent z nas fantazjuje o kimś zupełnie innym podczas każdego stosunku! Seks z nieznajomym był najczęściej zgłaszaną fantazją – osiem na 10 osób przyznało, że chciałoby otwartego związku lub wymiany partnera.

Czytaj też: Czy religijność odbiera radość z uprawiania seksu? Zbadano jej wpływ na życie erotyczne. Wnioski są zaskakujące

Dlaczego fantazjujemy? Brak satysfakcji w łóżku

Czyżbyśmy byli aż tak niezadowoleni z naszej prokreacji, że potrzebujemy wyobrażać sobie, że jesteśmy w łóżku z kimś innym? Okazuje się, że tak. Czterech na dziesięciu Brytyjczyków powyżej 40. roku życia wyraziło brak zadowolenia z seksu ze swoim partnerem. Aż 58 proc. uczestników badania zgłosiło, że czuje niezdolność do dzielenia się swoimi fantazjami seksualnymi ze swoim partnerem, co powoduje brak spełnienia w tej intymnej sferze życia.

Zdrowo Odpytani: Swinging, kobiecy wytrysk, BDSM . Sprawdziliśmy, czego Polacy szukają w sieci

Seks BDSM drugą najczęstszą fantazją seksualną

Aż 63 proc. uczestników badania przyznało, że dla odmiany chciałoby spróbować seksu BDSM, czyli zniewolenia, uległości lub dyscypliny.

Psychoterapeutka Lucy Beresford tłumaczy: „Wiele w seksie dzieje się w głowie. W ten sposób rozwijamy się seksualnie, gdy dorastamy, fantazjując o niedostępnych "przedmiotach miłości”, takich jak celebryci czy sportowcy" i dodaje:

"Nie jest więc niespodzianką, że jako dorośli, nawet będąc w związku, możemy myśleć o kimś innym niż nasz partner, aby się podniecić (...) Muszę więc wyznać, że sądziłam, że liczba osób, które myślą o kimś innym w czasie seksu z partnerem będzie wyższa". 

Czytaj też: Jak uniknąć problemów ze wzwodem? Urolog zdradza 4 sposoby