Waginoplastyka. Na czym polega plastyka pochwy?

2017-12-13 10:31 Agnieszka Paculanka

Plastyka pochwy czyli waginoplastyka to skorygowanie szerokości pochwy. Najczęściej decydują się na nią kobiety, u których w wyniku porodu doszło do pęknięcia lub rozciągnięcia pochwy i krocza. Celem plastyki pochwy jest poprawa jakości życia seksualnego. A plastyka pochwy pozwala kobiecie silniej odczuwać przyjemność płynącą z seksu. Jak przebiega waginoplastyka?

Plastyka pochwy czyli waginoplastyka przez niektórych bywa nazywana uelastycznieniem, bo polega na poprawieniu napięcia mięśni pochwy. Ze względu na to, że aż 90 procent kobiet, które rodzą naturalnie doznaje mniejszych lub większych urazów pochwy i ma nacinane krocze, jest to zabieg zyskujący na popularności. Dzięki waginoplastyce kobieta nawet po kilku porodach ma szansę na udany seks. Ważne jest to, by plastykę pochwy wykonywał ginekolog, bo to on ma wiedzę i odpowiednie przygotowanie do wykonywania takich zabiegów. Uwaga: plastyka pochwy nie jest przeciwwskazaniem do kolejnej ciąży.

Waginoplastyka: przeciwwskazania

  • potwierdzona lub w najbliższym czasie planowana ciąża
  • nowotwór
  • zaburzenia krzepnięcia krwi
  • zły stan zdrowia i świadczące o tym wyniki badań

Plastyka pochwy: badania przed zabiegiem

Ponieważ plastykę pochwy wykonuje się w znieczuleniu ogólnym, to konieczne jest wykonanie następujących badań:

Waginoplastyka: przebieg zabiegu

Plastyka pochwy trwa od 40 do 90 minut, wykonuje się ją w znieczuleniu ogólnym. Lekarz nacina tylną ścianę pochwy, usuwa nadmiar tkanek, po czym nićmi rozpuszczalnymi zszywa mięśnie i śluzówkę pochwy. Pacjentka po zabiegu pozostaje przez co najmniej 24 godziny w klinice.

Plastyka pochwy: rekonwalescencja

Pełna rekonwalescencja po plastyce pochwy trwa około dwa miesiące - po tym czasie można powrócić do normalnej aktywności seksualnej. Po siedmiu dniach od zabiegu ma miejsce wizyta kontrolna. Przez około dwa tygodnie może utrzymywać się obrzęk, zasinienie krocza, ból oraz podwyższona temperatura ciała. W celu złagodzenia dolegliwości można przyjmować środki przeciwbólowe dostępne bez recepty. Należy szczególnie dbać o właściwą higienę krocza.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE
michaśka
|

wydaje mi się, że z tak intymnym i ważnym zadaniem zwracać się można tylko do zaufanej kliniki. ja byłam na konsultacjach w dwóch różnych, wybrałam efectę po dłuższych rozważaniach. jestem już po zabiegu, po etapie rekonwalescencji i jestem zadowolona z efektu, wyglądu i braku blizn - co najważniejsze żadnej bolesności. Opieka również na najwyższym poziomie więc jeśli chodzi o warunki i efekty jak nnajbardziej godne polecenia

postar
|

jeśli chodzi o dochodzenie do siebie, to rana się u mnie goiła tydzień, współżyć nie mogłam około 6 tygodni. Po kilku dniach normalnie funkcjonowałam, musiałam tylko postępować wg zaleceń lekarza. Efekt jest taki jak to sobie wyobrażałam i jak rozmawiałam z moim lekarzem drem Łątkowskim. Światowej sławy chirurg, także warto było.

mst
|

A możecie napisac ile czasu trwała rekonwalestencja? Po jakim czasie wróciłyście do pracy, a po jakim czasie moglyscie rozpocząć współżycie? Nieiwle jest osób,ktore się na ten temat wypowiadja. Dziękuję.

weronka
|

dziewczyny, zgadzam się, że ten zabieg zmienia życie kobiety, u mnie na lepsze i to stokrotnie, ponieważ miałam tragiczne życie seksualne co rozwalało mój związek, obecnie po operacji (u dr łątkowskiego) współżycie jest lepsze niż kiedykolwiek wcześniej!

Henia36
|

Wagnioplastyka i mi pomogła. Moim zdaniem to fajny zabieg, który potrafi rzeczywiście odmienić życie kobiety. Ja miałam robiony w euro-klinice w siemianowicach. Jeden dzień zmienił moje życie.

caliope
|

zainteresowałam się tematem, u mnie chodzi bardziej o obkurczanie i ciekawa jestem czy ten laser też u mnie zadziała?

Tamara
|

Zabieg waginoplastyki jest bardzo prosty a okres rekonwalescencji po nim bardzo krótki od kiedy robi się te zabiegi urządzeniem Monalisa Touch. Faktycznie kiedyś były nieprzyjemne i wiązały się z bólem i wyrzeczeniami, jeżeli zastanawiacie się nad tym zabiegiem poczytajcie o Monalisie Touch, szczerze polecam!!!