Testy na obecność marihuany (THC) w moczu i na przedmiotach osobistego użytku

2014-04-10 11:56 redakcja poradnikzdrowie.pl

Najpopularniejsze testy na obecność THC (tetrahydrokannabinolu) badają mocz lub przedmioty użytku osobistego. Badanie wykonać można w laboratorium lub kupić jeden z testów dostępnych w aptece. Niestety,  istnieje wiele sposobów na oszukanie wyników badania – niektóre z nich okazują się naprawdę skuteczne!

Jak działają testy na THC? W organizmie przez około 3 tygodnie od momentu zażycia znajdują się substancje psychoaktywne zawarte w marihuanie. Aby wykryć ich obecność konieczne jest wykonanie jednego z testów. Dostępnych jest wiele sposobów badania - testy na jej obecność w moczu, we krwi, badanie DNA.

Test na obecność THC w moczu

Obecność substancji zawartych w marihuanie wykryć można badając próbkę moczu. Wykonanie takiego testu w szpitalu kosztuje ok. 50 zł. Test na mocz, który możesz wykonać w domu, kosztuje od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych.
Badanie powinno być wykonane na próbce moczu pobranego do specjalnego pojemnika. Szczególną uwagę trzeba zwrócić na to, żeby mocz nie został zafałszowany, dlatego zaleca się natychmiastowe wykonanie próby.
Na wynik testu nie wpływa pora dnia, jednak znaczenie ma to, że próbka nie powinna być przechowywana w lodówce.
Zanim osoba poddana testom rozpocznie oddawanie moczu, musi bardzo dokładnie umyć ręce i wyczyścić paznokcie. Jest wiele sposobów, które wpływają na zafałszowany wynik testu, np. dodanie minimalnych ilości substancji neutralizujących do moczu.

Test  na obecność THC na przedmiotach użytku osobistego

Jeśli pojawia się tylko podejrzenie, że dziecko albo ktoś bliski ma kontakt z narkotykami, nie należy od razu przeprowadzać testu w laboratorium. Pojawiły się nowe metody sprawdzenia, czy podejrzenia są prawdziwe. 
Wystarczy kupić test na obecność THC stosowany na przedmiotach użytku osobistego. Zgodnie z instrukcją, dołączonym paskiem dostępnym w teście, trzeba potrzeć o przedmiot osoby, którą chcemy skontrolować (może to być klucz, telefon komórkowy, biżuteria), a następnie zanurzyć  go w specjalnym reagencie, płynie dołączonym do opakowania. Po 5 minutach na pasku powinny pojawić się czerwone kreski oznaczające wykrycie poszukiwanych substancji psychoaktywnych.

Sposoby fałszowania testów na obecność THC

Osoby biorące narkotyki wynajdują wiele domowych sposobów na zafałszowanie testu. Wśród nieskutecznych sposobów domowych wymienia się np. picie dużej ilości wody przed wykonaniem testu, albo neutralizowanie moczu kwaskiem cytrynowym.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE
szukaczyk
|

juz to czytalem..........gdzis na innych stronach.... tylko cyfry troche inne i nicki.

Xxx
|

Ja radzę iść i się gruntownie przebadać. Mój brat palił bardzo długo i wylądował z rakiem jądra lekarz który ratował mu życie powiedział że thc powoduje podniesienie bthcg hormonu produkowanego przez kobietę w ciąży i ma to bardzo duży wpływ na facetów. Też na początku podchodzilismy do tego sceptycznie ale jest coraz więcej opracowań na ten temat.
Zrób badania pozdrawiam

...
|

Kolego jak cos to policja nigdy nierobi testu na mocz tylko listkiem test na wykrycie w ślinie a jak wyjdzie to biorą Cie na krew wiec niewiem jak Ci mogli test na mocz zrobic ! Sikales do pojemnika w radiowozie i go tego listek wsadzali Hahaha

laborantka
|

Panie Łukaszu, to zupełnie normalne, że po tak długim okresie palenia ma Pan wyniki dodatnie. Po chronicznym narażeniu nawet do 6 tygodni po zaprzestaniu palenia mogą być wyniki pozytywne. Polecam artykuł Pani dr Gomółki z Krakowa "Zalety i wady szybkich testów, czyli jak oznaczać narkotyki w laboratorium medycznym?". Tam ma Pan m.in. poruszona problematykę tzw. okna detekcji.

Dramat
|

Test wyszedł pozytywnie po dodaniu witaminy C do moczu, wyszedł również pozytywny po pobraniu próbki moczu prosto z toalety... czyli mocz+ woda

taki sobie Onek
|

Już od kilku godzin siedzę na internecie wyszukując różnych informacji na temat testów narkotykowych. Sam będę miał jeden robiony w poniedziałek. Jestem okazjonalnym palaczem i bałem się że go nie przejdę, ale minął już ponad tydzień, mam bardzo wysoki metabolizm i niewiele tkanki tłuszczowej. Jestem dobrej myśli :D

Jak pan Ratownik wspomniał, alkohol jest bardziej szkodliwym narkotykiem od marihuany, i nad tym powinniśmy ubolewać.

PZDR z UK

Łukasz
|

Paliłem od 18 lat marihuanę aktualnie nie palę niemal miesiąc od dwóch tygodni regularnie wykonuje testy w laboratorium Bruss . Dziś też test wyszedł pozytywnie. Kiedy zadzwoniłem do laboratorium Pan powiedział że chyba mam problem ze sobą bo ich testy wskazują jedynie na 5 dni z moczu i to niemożliwe abym nie palił od miesiąca. Gdyby chodziło o inną osobę nie dał bym wiary ale chodzi o mnie i wiem że nie paliłem ani nie przebywałem w takich pomieszczeniach a mimo to w laboratorium potraktowano mnie jak 16 latka chowającego się przed mamą. Czy ktoś wie gdzie można zrobić wiarygodne testy , wskazujące na to kiedy było zażycie ? Szukam laboratorium żeby zbadali z włosa ale nie moge takiego znależć.

cor
|

dzisiaj policja zatrzymała mnie gdy jechałem samochodem zrobili mi taki test na mocz nic nie wykrył mimo że niecałe 2 tygodnie temu paliłem.

Ratownik medyczny
|

Artykuł zawiera liczne błędy i nie jest poprawny. Picie dużej ilości wody przed testem + zwiększenie diurezy po przez kawę lub alkohol powoduje wydzielanie większej ilości wody w moczu, co skutkuje rozcieńczeniem próbki, a taki test wyjdzie negatywny. Szybkie testy są nieskuteczne, tylko badania moczu w laboratorium dają Poprawne wyniki.

Niestety prawda jest taka że marichuana jest substancją mniej szkodliwą dla organizmu niż alkohol.