Gdy oko łzawi, ropieje i boli. Co robić? Odpowiada okulistka dr Justyna Żyszko [WIDEO]

2022-06-14 10:29

W trzecim odcinku cyklu “Zdrowo Odpytani” wzięliśmy pod lupę choroby oczu. Czego się dowiedzieliśmy? Chociażby tego, jak rozpoznać zapalenie spojówek oraz dlaczego rozszerzone źrenice to nie zawsze kwestia wpływu światła na soczewkę. Czy pęknięte naczynko w oku to coś błahego, czy nie? Na te i inne pytania odpowiada Justyna Żyszko, ordynator okulistyki w Szpitalu IBIS. Zapraszamy do obejrzenia nowego odcinka!

Poradnik Zdrowie: Zdrowo Odpytani, odc. 3 okulistyka

Oko to jeden z naszych najważniejszych narządów, w dodatku - jak podkreśla dr Żyszko - najbardziej estetyczny i “niezwykle interesujący organ naszego ciała”. Co Polacy wiedzą o chorobach oczu? Okazuje się, że zapalenie spojówek jesteśmy w stanie szybko rozpoznać, bo ich najczęstszym objawem są czerwone oczy.

W tym odcinku “Zdrowo Odpytanych” uświadamiamy także, że nie należy się kąpać w soczewkach kontaktowych, ponieważ może dojść do chlamydiowego zapalenia spojówek. Inne poruszone przez nas kwestie to przyczyny rozszerzonych źrenic, a także łzawienie oczu. Jesteście ciekawi co jeszcze powiedział ekspert? Zapraszamy na trzeci odcinek.