Ewelina miała 27 lat, kiedy usłyszała: “Guz ma 2 cm, będzie pani miała chemię, wypadną pani włosy”

2022-11-29 15:02

Ewelina zachorowała na raka w wieku 27 lat. O nowotworze dowiedziała się przypadkiem, kiedy przytulała się z partnerem. Później zgłosiła się na badania. “Wiedziałam, że coś jest nie tak, bo pielęgniarka kazała mi stawić się osobiście po wynik” - przyznaje w rozmowie z Eweliną Celejewską, redaktor naczelną Poradnika Zdrowie. O swojej historii opowiedziała w nowym odcinku Gadaj Zdrów Extra.

Poradnik Zdrowie: Gadaj Zdrów EXTRA, odc. 2 Rak piersi

Rak piersi to jedna z najczęściej stawianych diagnoz w Polsce. Leczenie raka piersi obecnie jest bardzo skuteczne, ale warunkiem jest profilaktyka, czyli regularne zgłaszanie się na badania oraz samobadanie, czyli sprawdzanie, czy pierś nie staje się większa. 

U Eweliny w momencie diagnozy guz miał nieco ponad 2 centymetry. Nam opowiedziała o tym, jak wyglądało leczenie i jak ważne jest wsparcie lekarza w chwili diagnozy.

Drugim gościem najnowszego odcinka Gadaj Zdrów Extra jest dr Bodha Raj Subedi, który podkreśla, że podstawą relacji lekarz-pacjent często jest odpowiednie przekazanie informacji.

Jak ważne jest wsparcie lekarza w procesie leczenia nowotworu? Dlaczego odpowiednie nastawienie pacjenta pomaga przetrwać? O tym wszystkim w Gadaj Zdrów. Zapraszamy do oglądania.