Słodkie i zdrowe, czyli desery, które możesz jeść codziennie

2015-10-03 17:48

Chcesz się zdrowo odżywiać, ale nie wyobrażasz sobie życia bez słodyczy? Na szczęście są sposoby, żeby zjeść coś słodkiego bez poczucia winy... Monika Mrozowska w swojej najnowszej książce proponuje 60 przepisów na zdrowe desery.

Słodkie i zdrowe, czyli desery, które możesz jeść codziennie
Autor: Wydawnictwo Zwierciadło

"Słodkie i zdrowe, czyli desery, które możesz jeść codziennie" Moniki Mrozowskiej (Wydawnictwo Zwierciadło) to książka dla uwielbiających słodycze i dla tych, którzy marzą o smakołykach, które można jeść bez wyrzutów sumienia.

Zapewniające rozkosz dla podniebienia słodkie i zdrowe przekąski to nie mit. I dowodem na to jest cała zawartość tej książki – 60 przepisów na desery, które uszczęśliwią kubki smakowe osób pragnących zdrowo się odżywiać, ale bez umartwiania się.

Dla tych, którzy nie potrafią niemal żyć bez słodkości, dla podjadających i sięgających po słodkie co nieco, nawet gdy potem dręczą ich wyrzuty sumienia, autorka przygotowała kilkadziesiąt smacznych, sprawdzonych przepisów. Jeśli komuś wydaje się, że coś takiego jak zdrowe słodycze po prostu nie istnieje, a to co zdrowe nie może być przecież równocześnie smaczne – ta książka udowadnia, że to nieprawda!

Nie ma powodu, by odmawiać sobie słodkiego smaku. Łakocie przygotowane z odpowiednio dobranych składników – orzechów, kasz czy suszonych owoców – nie tylko mogą, a wręcz powinny znaleźć się w codziennym menu. Jedzmy je bez poczucia winy – to może wyjść nam na zdrowie.

Wiele przepisów uzupełniają informacje o realnych korzyściach, które przynosi jedzenie poszczególnych produktów, a wszystkie zdjęcia przygotowała sama autorka.

Poradnikzdrowie.pl jest patronem medialnym tego wydawnictwa - polecamy!

Warto wiedzieć

Monika Mrozowska – aktorka, propagatorka zdrowego odżywiana. Od wielu lat proponuje zdrowe i smaczne potrawy widzom programu „Dzień Dobry TVN”. Współautorka książek kulinarnych (m.in. „Przemytnicy marchewki, groszku i soczewicy”). Wegetarianka. Z pasją angażuje się w akcje prozdrowotne, przede wszystkim związane z edukacją żywieniową.