CESARSKIE CIĘCIE nie gwarantuje udanego seksu

2007-05-07 9:13 JK

Kobiety, które rodzą dzieci w wyniku cesarskiego cięcia wcale nie są lepszymi kochankami niż te, które rodzą w sposób naturalny. Nie ma gwarancji, że seks po cesarce jest lepszy niż ten po porodzie naturalnym.

Zespół brytyjskich uczonych przeprowadził badania na ponad 500 matkach. Okazało się, że wiązanie porodu poprzez cesarskie cięcie z podwyższonym libido to gigantyczna pomyłka. - Kobiety, które z góry planują cesarskie cięcie w obawie przed rozciągnięciem mięśni pochwy tracą czas - twierdzi dr Geraldine Barrett z Uniwersytetu Brunel w Londynie.

Naukowcy dowiedli ponadto, że jedynie stosowanie podczas porodu rozmaitych narzędzi, takich jak kleszcze powoduje bolesne współżycie, ale tylko podczas pierwszych sześciu miesięcy. Mimo to, cesarka wciąż jest w modzie i trudno przekonać chociażby gwiazdy showbiznesu, że rodzenie dziecka w taki sposób wcale nie gwarantuje im udanego pożycia tuż po porodzie. A warto wspomnieć, że tylko w ubiegłym roku we wszystkich szpitalach w Wielkiej Brytanii przeprowadzono ponad 130 tysięcy cesarskich cięć, z czego ponad 10 tysięcy tylko i wyłącznie na życzenie przyszłej matki. Na świecie jedno dziecko na pięć rodzi się w wyniku zabiegu - informuje Światowa Organizacja Zdrowia. Jeszcze w latach 50., cesarkę przeprowadzano jedynie u trzech kobiet na 100.

Poród przez cesarskie cięcie - na czym polega? [#TOWIDEO]

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka