Żona Toma Hanksa pokonała raka. "Nie zamierzam brać tego za pewnik"
Żona Toma Hanksa wygrała z rakiem piersi. Rita Wilson ma 67 lat i w końcu może powiedzieć, że wyzdrowiała. Co pomogło jej pokonać chorobę?
Rita Wilson to aktorka i producentka filmowa, a prywatnie żona Toma Hanksa. Znana jest między innymi z takich produkcji jak "Moje wielkie greckie wesele", "Mamma Mia!" czy "Mężczyzna imieniem Otto". W 2015 roku Rita zdecydowała się zawiesić swoją karierę. Powodem była choroba.
Żona Toma Hanksa pokonała raka piersi
W 2015 roku u Rity Wilson zdiagnozowano raka piersi. Wtedy aktorka na miesiąc zrezygnowała z kariery zawodowej i całą uwagę skupiła na swoim zdrowiu. Rita Wilson przeszła podwójną mastektomię i operację rekonstrukcyjną piersi.
Żona Toma Hanksa po wygranej z chorobą żyje pełnią życia i nadal odnosi zawodowe sukcesy. Jak przyznała w rozmowie z magazynem “People”, wraca do zdrowia i ma nadzieję na pełne wyzdrowienie, a zawdzięcza to wczesnemu wykryciu choroby i poddaniu się mastektomii zapobiegawczej.
(...) zareagowałam wcześnie, mam wspaniałych lekarzy i drugą opinię medyczną - zapewniła.
Rita Wilson zachęca do regularnej profilaktyki
Teraz sama aktywnie bierze udział w akcjach, które mają na celu podnoszenie świadomości na temat raka piersi i o konieczności wykonywania regularnych badań profilaktycznych.
Mam nadzieję, że to zachęci ludzi do skonsultowania swojej diagnozy i zaufania instynktowi, który podpowiada, że coś jest nie tak - powiedziała.
Rita dodała również, jak ważna w procesie zdrowienia z raka jest zmiana codziennych nawyków.
- Przestrzeganie zasad zdrowego stylu życia i ograniczenie picia alkoholu, może znacznie poprawić ogólne samopoczucie. Na przykład dieta roślinna jest znacznie zdrowsza w przypadku raka piersi. Piję tylko trzy do pięciu kieliszków alkoholu tygodniowo. To nie jest dużo - wyznała żona Toma Hanksa.
Aktorka i producentka zaznacza jednak, że wyzdrowienie z raka nie daje jej prawa do zaprzestania dbania o siebie. Każdego dnia pamięta, z czym musiała się zmierzyć i troszczy się o siebie, praktykując uważność i eliminując stres ze swojego życia.
- Dziś jestem zdrowa, ale nie zamierzam brać tego za pewnik - podkreśliła.
Mastektomia z rekonstrukcją piersi
Podstawową metodą leczenia raka piersi jest zastosowanie metody chirurgicznej. Choć obecnie dąży się do wykonywania operacji oszczędzających pierś, w niektórych przypadkach konieczna jest amputacja piersi (mastektomia). Mastektomię wykonuje się również zapobiegawczo u kobiet obciążonych mutacją w genie BRCA1 i BRCA2. W takiej sytuacji w Polsce operacja jest finansowana z budżetu Państwa.
Obecne możliwości medycyny umożliwiają jednak zastosowanie zabiegu rekonstrukcyjnego piersi. Rekonstrukcję piersi przeprowadza się z zastosowaniem tkanek własnych pacjentki lub z użyciem implantów.