Zobacz, jak lekarze tracą twarz w obliczu pandemii

2020-03-26 19:37 Monika Ochnik

Są na pierwszej linii frontu, walcząc z rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa. Zobacz wstrząsające zdjęcia lekarzy i pielęgniarek z całego świata.

Pracują ponad siły, narażając się codziennie na śmiertelne niebezpieczeństwo. Są zmęczeni, przeciążeni fizycznie i psychicznie, a do tego muszą nosić bardzo niewygodny sprzęt (m.in. kombinezony, gogle, przyłbice), który z jednej strony chroni ich od zakażania, ale z drugiej krępuje ich ruchy, nie pozwala ciału oddychać, przez wiele godzin skorzystać z toalety czy chociażby napić się wody. 

Ten policjant widzi swoją żonę pracującą w szpitalu Xuzhou pierwszy raz od 10 dni. Wang Shuwen jest pielęgniarką na Uniwersytecie Medycyny Xuzhou w Chinach - w jej szpitalu już na samym początku epidemii powstał oddział objęty kwarantanną. Od momentu, gdy zaczęli przyjeżdżać pierwsi pacjenci, Shuwen - podobnie jak wielu innych lekarzy - praktycznie nie opuściła miejsca pracy.

Personel szpitali musi się też zmierzyć z brakiem najpotrzebniejszych urządzeń ratujących życie. 500 pacjentów szpitali z północnych Włoch korzysta z wentylatorów skonstruowanych ze sprzętu do nurkowania przesłanego szpitalom przez firmę Decathlon. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE