Znamy przyczynę śmierci filmowego Hagrida. Akt zgonu ujawnił wiele schorzeń

2022-10-26 8:31

Robbie Coltrane, brytyjski aktor kojarzący się przede wszystkim z rolą w filmach o Harrym Potterze zmarł 14 października br. Komik miał 72 lata. Z aktu zgonu wynika, że zmagał się z wieloma chorobami. Na co zmarł filmowy Hagrid?

Robbie Coltrane
Autor: Flickr.com / Wikimedia Commons

Choć zasłynął z roli Rubeusa Hagrida w sadze o Harrym Potterze, grał w niemniej znanych produkcjach jak m.in. James Bond "GoldenEye" i "Świat to za mało". Uwielbiany przez widzów aktor odszedł 14 października szpitalu Forth Valley Royal w Larbert w Szkocji.

Zdrowo Odpytani, odc. 1 Cukrzyca

Na co zmarł Robbie Coltrane?

Brytyjskie media przekazały, że z aktu zgonu aktora wynika iż zmarł z powodu niewydolności wielonarządowej. Aktor miał także cukrzycę typu 2, sepsę, infekcję dolnych dróg oddechowych oraz zaburzenia pracy serca.

Od lat zmagał się z jeszcze inną chorobą

Robbie Coltrane od lat zmagał się z chorobą zwyrodnieniową stawów, z powodu której aktor w ostatnich latach miał problem z poruszaniem się o własnych siłach, musiał korzystać z wózka inwalidzkiego.

Najczęstszą przyczyną niewydolności wielonarządowej jest sepsa

Najczęstszą przyczyną niewydolności wielonarządowej jest sepsa, zwana inaczej posocznicą. Stanowi ona nawet do 90 proc. przypadków niewydolności narządowej.