Zdrowe wody - konkurs na beszamel.pl

2017-09-08 17:34 Materiały prasowe

Weź udział w konkursie Zdrowe wody i zgarnij super nagrody! Przyślij własny przepis na zdrową wodę smakową. Dlaczego? Woda jest  dla nas najzdrowszym napojem - szczególnie ta wzbogacona o mikroelementy i witaminy. I to nie takie pochodzące z tabletek czy suplementów, ale te z warzyw, owoców i ziół. Takim dobrem są dla nas domowe wody smakowe, przygotowywane własnoręcznie.

Wody smakowe, przygotowywane z dodatkiem owoców, warzyw i ziół, nazywane są również wodami infuzowanymi. Oznacza, że owoce i zioła podczas maceracji (namaczania) oddają całe swoje bogactwo wodzie, podczas zjawiska infuzji. Witamina C również rozpuszcza się w wodzie. Wody smakowe dobrze gaszą pragnienie, dostarczają niezbędnych witamin i mikroelementów, ale przede wszystkim są smaczne. Przygotowuje się je bez cukru, choć czasem można użyć do ich przygotowywania odrobiny miodu.

Mitem jest, że wody smakowe to typowo letni napój. Fakt, świetnie gaszą pragnienie, ale - choć chłodne - mogą też rozgrzewać, poprawić odporność, nawilżyć (przyda się w sezonie grzewczym), odprężyć lub dodać energii - w zależności  od pory  roku, temperatury oraz naszych potrzeb.

W naszym konkursie podzielcie się swoimi przepisami na zdrową  i smaczną wodę do picia, którą sami przygotowujecie – smakową, ładnie wyglądającą, z warzywami lub owocami, a przede wszystkim taką, która ma jakieś właściwości, o których chcielibyście napisać.

Czekamy na przepisy. Także ze zdjęciami, które będą dodatkowym atutem przy ocenie. Wszystkie dobre przepisy opublikujemy na beszamel.pl, a najlepsze nagrodzimy. Na zwycięzców czeka sława wśród naszych użytkowników oraz specjalne nagrody!

Konkurs startuje 8 września, trwa do 10 września. Przepisy (plus ewentualne zdjęcia) należy wysyłać mailem na adres: beszamel@grupazpr.pl

Na zgłoszenia czekamy 3 dni. Listę osób nagrodzonych opublikujemy w tym tekście, dn. 12.09 2017.

Więcej o wodach smakowych przeczytacie tu:

Wody smakowe, przepis na domowe orzeźwienie

W konkursie do wygrania:

3 x książka "Zdrowe wody": książka z przepisami na pyszne wody smakowe oraz izotoniki oraz 3 słoje do przygotowania zdrowej wody dla całej rodziny!

Zapoznaj się z regulaminem konkursu!

Zdrowe wody  - konkurs na beszamel.pl
Autor: materiały prasowe
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie! Z kodem rabatowym: "wiosna" tylko 2,50 zł za 96 stron porad o zdrowiu! Dodatkowo otrzymasz dostęp do numerów archiwalnych. W nr 4/2020 „Zdrowia m.in.: poradnik alergika, choroby zakaźne pod lupą, „młody” zawał serca, mity o recyklingu.

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 4/2020
KOMENTARZE