Zbigniew Ziobro "walczy o życie". "To nie ustawka. Sytuacja jest ciężka"

2024-02-27 12:07

Zbigniew Ziobro, szef resortu sprawiedliwości, zmaga się z bardzo poważnymi problemami zdrowotnymi. Ostatnie doniesienia przynoszą kolejne smutne informacje na temat jego kondycji. W Radiu ZET wypowiedział się na ten temat Patryk Jaki.

Zbigniew Ziobro choroba. To nie są żarty
Autor: AKPA Zbigniew Ziobro choroba. "To nie są żarty"

Patryk Jaki, w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim na antenie Radia ZET, podzielił się informacjami o stanie zdrowia Zbigniewa Ziobry, ukazując jednocześnie skomplikowaną sytuację, w jakiej znalazł się polityk.

Dr Janusz Meder o tym, co możemy zrobić, żeby wcześnie wykryć nowotwór

Zbigniew Ziobro - nowe informacje o stanie zdrowia

Zbigniew Ziobro aktualnie zmaga się z ciężką chorobą. Jak podkreślił Patryk Jaki, mimo że Ziobro jest osobą waleczną i twardą, jego sytuacja jest bardzo trudna. Wpływa to nie tylko na jego zdolność do wykonywania obowiązków zawodowych, ale także rodzi pytania o podstawę działań politycznych oponentów i medialnych dyskusji na temat jego zdrowia.

– Zbigniew Ziobro ma drugą chemioterapię, walczy o życie, jest w bardzo trudnej sytuacji. W tej chwili nie ma takiej możliwości [stawienia się przed komisją śledczą ds. Pegasusa – przyp .red.]. Minister regularnie przesyła zwolnienia lekarskie do marszałka Sejmu, a jak trzeba to prześle także do komisji śledczej – zapewnił Jaki.

– Chcemy, żeby minister Ziobro był przesłuchany, ale jak już będzie zdrowy i będzie miał siłę. Czy to warunek, którego można oczekiwać w cywilizowanym państwie? - mówił Patryk Jaki, p.o. szefa Suwerennej Polski. – Zbigniew Ziobro walczy, jest twardy, ale sytuacja jest ciężka – dodał polityk.

Zbigniew Ziobro - przesłuchanie

Rymanowski zapytał również o możliwość przesłuchania Ziobry w szpitalu. – Za czasów stalinowskich zapewne tak robiono. Widać, że w Lewicy, gdzie jest wiele osób z czasów komunistycznych, że takie przyzwyczajenia są tam obecne (...). To, że oni chcą zachowywać się jak barbarzyńcy, to to najbardziej świadczy o nich – odparł Patryk Jaki.

Jaki zdecydowanie odrzucił sugestie, jakoby stan zdrowia Ziobry był wykorzystywany politycznie jako "ustawka", podkreślając, że takie oskarżenia odwracają uwagę od prawdziwego problemu, jakim jest poważna choroba. Ta retoryka pokazuje, jak polaryzacja polityczna może przesłaniać podstawowe ludzkie współczucie i zrozumienie.

– Zabezpieczamy prawnie wszystkie tego typu wypowiedzi, które to sugerują i osoby, które w ten sposób postępują zapłacą za to poprzez pozwy cywilne. Wytaczał będzie sam pan minister, jak już będzie do tego zdolny – przekonywał polityk.

Patryk Jaki podkreślił również, że wszelkie nieodpowiedzialne i krzywdzące wypowiedzi na temat stanu zdrowia Ziobry będą miały konsekwencje prawne. Wskazuje to na zamiar ochrony godności osobistej i prawnej Ziobry w obliczu spekulacji i niepotwierdzonych informacji.

Na co choruje Zbigniew Ziobro?

Zbigniew Ziobro, poprzedni szef resortu sprawiedliwości oraz lider formacji Suwerenna Polska, zmierza z trudną diagnozą medyczną – złośliwym nowotworem przełyku. Jak twierdzi wiceprezes partii, Michał Wójcik, Ziobro przez długi czas bagatelizował początkowe symptomy choroby, co skutkowało późnym wykryciem raka w zaawansowanym etapie.

Ja to pamiętam. Zbyszek chodził do różnych lekarzy. I potem dopiero wyszło, co mu dolega. Bo wiadomo, że pracując w ministerstwie przez lata, zwyczajnie odkłada się te wszystkie rzeczy. Zawsze było coś ważniejszego – wspominał Michał Wójcik. – Choroba została wykryta w fazie zaawansowanej. I wyszło dopiero, że ta cała chrypa, o którą pan minister był bezczelnie atakowany przez oponentów, to był właśnie ten objaw choroby nowotworowej. To wiem na pewno.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki