Zasiłek dla rodziców od poniedziałku NIELEGALNY!

2020-05-23 8:14 Magda Mazurek

Rząd zapomniał o rodzicach przy ostatnim podpisywaniu ustawy o tarczy antykryzysowej. Oznacza to, że od poniedziałku przebywanie z dzieckiem w domu będzie nielegalne! Zasiłek opiekuńczy trwał bowiem tylko do niedzieli, 24 maja.

Jeżeli martwisz się, że zasiłek opiekuńczy na dziecko kończy się w niedzielę 24 maja, to mamy dla ciebie dobrą nowinę. Rząd zadeklarował przedłużenie zasiłku do 14 czerwca. Jednak póki co, takie przedłużenie jest nielegalne. Wszystko dlatego, że rząd o rodzicach zapomniał.  Zgodnie z Tarczą Antykryzysową 3.0 usunięto możliwość korzystania z takiego świadczenia dla rodziców dzieci poniżej 8. roku życia. 

Rząd obiecuje, że na najbliższym posiedzeniu Sejmu niedopatrzenie zostanie rozwiązane. Zapewnia, że nie ma powodu do nerwów... 

- Dodatkowy zasiłek opiekuńczy będzie przysługiwać w przypadku zamknięcia żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola, szkoły lub innej placówki. Będą mogły z niego skorzystać również osoby, które nie mają możliwości zapewnienia opieki przez wymienione placówki z powodu czasowego ograniczenia ich funkcjonowania w związku z COVID-19 oraz w przypadku, gdy ubezpieczony podejmie decyzję o osobistym sprawowaniu opieki nad dzieckiem - uspokaja kancelaria.

Polecamy: Tak wygląda warszawski żłobek - dziecięca rzeczywistość po pandemii

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE