ZaOpiekowani - nowa platforma internetowa dla opiekunów osób chorujących na raka jelita grubego

2021-05-17 11:52 Materiały prasowe

Fundacja EuropaColon Polska uruchamia nową platformę internetową wspierającą Nieformalnych Opiekunów - członków rodziny i przyjaciół osób chorujących na raka jelita grubego.

Portal – Forum Opiekunów „ZaOpiekowani” – jest częścią międzynarodowego pilotażowego projektu Digestive Cancers Europe, wdrażanego jednocześnie w Polsce, Portugalii i Finlandii. Powstał w czasach, kiedy Opiekunowie stawiają czoła dużo bardziej wymagającej teraźniejszości i niepewnej przyszłości.

Ponad połowa Opiekunów (65%) twierdzi, że zapewnianie wsparcia emocjonalnego jest jednym z ich głównych obowiązków jako Opiekunów. 57% Opiekunów uważa, że odpowiedzialność ta wzrosła od czasu wybuchu epidemii. 61% Opiekunów zgłosiło, że pandemia COVID-19 pogorszyła ich zdrowie psychiczne i emocjonalne.

Celem wzajemne wsparcie

Celem portalu jest udostępnienie bezpiecznej, komfortowej i przyjaznej platformy, gdzie Opiekunowie mogą z łatwością dzielić się swoimi doświadczeniami, wymieniać porady i wspierać się nawzajem w poszukiwaniu rozwiązań w różnych aspektach związanych z:

  • problemami codziennego funkcjonowania w roli Opiekuna,
  • problemami finansowymi czy socjalnymi,
  • wyzwaniami związanymi m. in. z ich własnym zdrowiem psychicznym, kondycją fizyczną i dobrobytem.

Rzetelne źródło informacji

Forum Opiekunów „ZaOpiekowani” posiada wiele praktycznych rozwiązań, takich jak połączenia video, pozwalające Opiekunom na regularne spotkania i rozmowę. Oferuje także dostęp do różnorodnych źródeł i rzetelnych informacji.

Dla Opiekunów organizowane będą webinaria o różnej tematyce. Pierwszy z nich odbędzie się już 26 maja o godz. 17:30.

Informacje o portalu i szczegóły webinariów dostępne będą tutaj.

Źródło danych:

  1. Merck's Embracing Carers™ Global Study (W ramach tej inicjatywy przebadano ponad 9000 opiekunów z 12 krajów w Azji, Europie i obu Amerykach, którzy zapewniają nieformalną opiekę bliskiej osobie z różnego rodzaju chorobami).
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE