Zaczęła śpiewać piosenki Taylor Swift podczas operacji. Pielęgniarki jej akompaniowały

2024-04-16 14:26

Na sali operacyjnej miała miejsce dość nietypowa sytuacja. Neurochirurdzy przeprowadzili operację usunięcia guza mózgu u 36-letniej pacjentki. Poprosili ją o to, by zaśpiewała swoje ulubione piosenki. Wybrała przeboje amerykańskiej piosenkarki Taylor Swift, a pielęgniarki wtórowały jej w śpiewaniu. - Było fanastycznie - wyznała Selena Campione.

Zaczęła śpiewać piosenki Taylor Swift podczas operacji. Pielęgniarki jej akompaniowały
Autor: Getty Images Zaczęła śpiewać piosenki Taylor Swift podczas operacji. Pielęgniarki jej akompaniowały

36-letnia Selena Campione, u której wykryto guza mózgu, trafiła pod opiekę neurochirurgów z Uniwersyteckiego Centrum Medycznego Jersey Shore w amerykańskim stanie New Jersey. Poddali pacjentkę kraniotomii, czyli wyjątkowo skomplikowanemu zabiegowi, który polega na wycięciu fragmentu kości czaszki w celu uzyskania pełnego dostępu do mózgowia. Zwykle podaje się znieczulenie ogólne, ale niekiedy konieczne jest wybudzenie chorego podczas usuwania różnych patologii śródczaszkowych.

Pacjentka śpiewała hity Taylor Swift w trakcie operacji

Tej drugiej techniki, czyli kraniotomii wybudzeniowej, doświadczyła Amerykanka. W trakcie operacji kobieta na prośbę lekarzy zaczęła śpiewać największe przeboje Taylor Swift. To zadanie miało w sobie ukryty cel. Sprawdzono w ten sposób, czy u 36-latki nie dzieje się nic niepokojącego.

- Śpiewanie pacjentki pozwoliło mi na ciągłe monitorowanie mowy, kadencji i rytmu bez przerwy i pauz, które zdarzają się podczas rozmowy - wyjaśnił neurochirurg Nitesh Patel cytowany przez portal Billboard.

Przed operacją Selena Campione została poinformowana o tym teście, więc na spokojnie mogła wybrać piosenki, jakie chciała zaśpiewać. Jej dwie córki są wielkimi fankami Taylor Swift i stwierdziła, że to będzie dobry kierunek w doborze repertuaru.

Kobieta zaśpiewała w sumie trzy przeboje amerykańskiej wokalistki: „22”, „Shake It Off” oraz „Style” przy akompaniamencie pielęgniarek. Lekarze też wczuli się w ten klimat i narzędziami chirurgicznymi wystukiwali rytm.

Skalpel: Tak wygląda rekonstrukcja piersi po mastektomii. Zobacz, jak przebiega operacja krok po kroku

Na sali operacyjnej panowała rozśpiewana atmosfera

- Słuchałam jej (Taylor Swift - red.) muzyki 24 godziny na dobę - w domu, w samochodzie, wszędzie. Mogłabym zaśpiewać z nią na scenie, gdyby tylko chciała. Miało najwięcej sensu, bym jej piosenki śpiewała podczas operacji. Pomogło mi to, bo dodatkowo czułam, że moje córki są przy mnie - wyznała 36-latka.

Jak zaznaczyła, dobrze bawiła się na sali operacyjnej z dr Patelem i pozostałym personelem medycznym. - Było fantastycznie. Nie czułam niczego. Pielęgniarki trzymały mnie za rękę, przeprowadziły przez wszystko i razem ze mną śpiewały - dodała.

Selena Campione zażartowała, że jej występ sprawił, że lekarze pokochali piosenki Taylor Swift.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki