Wojciech Szczęsny jest już po operacji. Żona opublikowała nagranie
Tegoroczne Derby Turynu zapadną Wojciechowi Szczęsnemu w pamięci na długo. Choć ostatecznie spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem, to na boisku doszło do nieprzyjemnego zdarzenia. Polski piłkarz starł się z obrońcą Adamem Masiną i trafił do szpitala.
Praca sportowca wiąże się z ryzykiem kontuzji. Niestety, tym razem pecha miał Wojciech Szczęsny, który zalał się krwią na boisku, konieczna była interwencja chirurgiczna. Juventus poinformował o zdarzeniu i o tym, że stan bramkarza będzie cały czas monitorowany.
Wojciech Szczęsny złamał nos. Krew i operacja
Jak informuje portal Sport.pl, Masina uderzył Szczęsnego łokciem i na twarzy bramkarza pojawiła się krew. Choć polski sportowiec pozostał na boisku do samego końca, to już tego samego dnia trener Juventusu stwierdził, iż jego zdaniem nos Szczęsnego jest złamany w dwóch miejscach i potrzebna będzie pomoc medyczna. Bramkarz trafił do szpitala, gdzie operację nosa przeprowadził dr Libero Tubino.
Zdarzenie miało miejsce 13 kwietnia, czyli w sobotę, a już w niedzielę pacjent wyszedł do domu. Klub, w którym gra Szczęsny, dodał, że stan Polaka jest wciąż monitorowany, natomiast jego przerwa w pracy raczej nie będzie długa. Na kolejne mecze bramkarz będzie zakładał specjalną opaskę ochronną.
Marina Łuczenko, żona Wojciecha Szczęsnego udostępniła na Instagramie relację, na której widać, że bramkarz ma się całkiem nieźle. Ma opatrunek na twarzy, ale jest już z rodziną.
Złamany nos - pierwsza pomoc
Wiosna i lato sprzyjają aktywnościom fizycznym, a zatem łatwiej także o kontuzje. Złamanie kości nosa jest skutkiem uderzenia w twarz, lub upadku. Trudno przeoczyć to zdarzenie, bo dla ofiary jest wyjątkowo bolesnym doświadczeniem.
Objawem złamanego nosa jest silne krwawienie, utrudnione oddychanie, obrzęk, przemieszczenie się kości czy nawet problemy z widzeniem.
Na skutek wypadku może dojść do zniekształcenia nosa, powstania zagłębienia, czy nawet skrzywienia przegrody. Dlatego jeśli dojdzie do uderzenia w nos i pojawi się krew, należy podjąć działania.
Pierwsza pomoc przy podejrzeniu złamania nosa powinna być następująca:
- Ułożyć poszkodowanego w pozycji siedzącej.
- Głowę pochylić do przodu, aby krew nie spływała gardłem (minimalizowanie ryzyka zakrztuszenia się).
- Przykładać zimne okłady (nie pozostawiać na nosie, aby nie obciążać kości).
- Zgłosić się na Szpitalny Oddział Ratunkowy w celu konsultacji medycznej.
Może okazać się, że nos będzie wymagał ponownego nastawienia, lub interwencji chirurgicznej. Źle zrośnięty nos poza defektem kosmetycznym może powodować nieprzyjemne dolegliwości, takie jak problemy z zatokami, chrapanie, czy trudności z oddychaniem. Stąd warto od razu pojawić się na SORZ-e.