WHO: W Europie Wschodniej epidemia koronawirusa wcale nie słabnie

2020-06-02 14:07 Katarzyna Hubicz

Podczas gdy w krajach Europy Zachodniej epidemia powoli wygasa, a w Włoszech i w Hiszpanii maleje liczba zgonów, w Europie Wschodniej jest odwrotnie: z dnia na dzień rośnie liczba zakażeń. Najgorzej pod tym względem wcale jednak nie jest w Polsce.

Jak powiedziała we wtorek  Margaret Harris, rzeczniczka Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), cytowana przez Polską Agencję Prasową:  - W Europie Zachodniej obserwujemy stały spadek liczby zachorowań. Nie jest on szybki, ale stale spada liczba przypadków odnotowywanych dziennie, co znaczy, że liczba nowych przypadków w Europie jest nadal znacząca, ale spada, z wyjątkiem Rosji i Europy Wschodniej, gdzie nadal rośnie.

W Rosji liczba zakażeń koronawirusem sięgnęła 423 741 - poinformował we wtorek tamtejszy sztab ds. walki z pandemią. Łączna liczba zgonów w kraju od początku pandemii wynosi 5037.

Na Białorusi liczba potwierdzonych oficjalnie śmiertelnych ofiar koronawirusa wynosi 240, a zainfekowanych zostało ponad 43,4 tys. osób.

Na Ukrainie bilans zainfekowanych wzrósł do ponad 24 tys., a zgonów do 718.

W Polsce jak dotąd potwierdzono 24 165 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Zmarły 1074 osoby, a 11 449 chorych wyzdrowiało. W poniedziałek resort zdrowia poinformował łącznie o 380 nowych zakażeniach i o śmierci 10 osób.

Koronaporadnik Adama Federa "Będzie Dobrze" - Co można w internecie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Polecamy także:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE