Wesela, otwarcie siłowni - konferencja ministra zdrowia przełożona

2020-05-26 19:51 Magda Mazurek

Ministerstwo zdrowia najwyraźniej zwleka z podaniem konkretnych informacji. Początkowo 26 maja mieliśmy dowiedzieć się, kiedy rząd planuje otwarcie siłowni, a także jakie są rekomendacje w kwestii noszenia masek i organizowania wesel.

Konferencja premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego odbędzie się jednak w środę 27 maja. Czy wtedy poznamy plany rządu na dalsze odmrażanie gospodarki? Czy dowiemy się, kiedy otwarte zostaną siłownie? Podobno ma nastąpić to już 1 czerwca, a w połowie miesiąca będzie można pójść do kina...

Polecamy: Fryzjerzy z koronawirusem pracowali normalnie. Zarazili ponad 100 klientów

Konferencja rządu ma się odbyć w godzinach porannych. Czego oprócz zniesienia obowiązku noszenia maseczek możemy się spodziewać w ramach kolejnego etapu łagodzenia obostrzeń?

W końcu premier wraz z ministrem zdrowia mają już pewien plan. rząd zapowiadał, że są duże szanse na odmrożenie wesel - mowa tu o dopuszczeniu do organizacji wesel do 50 osób (nie wliczając obsługi). A czerwiec to sezon weselny, więc na tę informację wszyscy czekają z niecierpliwością. 

Być może w nowym reżimie sanitarnym będą też działać salony masażu, solaria, siłownie, kluby fitness, a także teatry i kina.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE