Weekend pod hasłem "Zaczytani na Bulwarach"!

2019-08-07 15:17

W weekend 10-11 sierpnia każdy znajdzie coś dla siebie. Miłośników książek zapraszamy do bookcrossingu. Weź udział w zabawie i podziel się z innymi swoimi książkami! Dla aktywnych standardowo ZDROFITowanie, czyli zajęcia fitness nad Wisłą oraz nowość - HI Dance z Nasserem! Koneserzy sztuki będą mogli natomiast obejrzeć wystawę fotografii Marleny Bielińskiej. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych. Gry i zabawy poprowadzą animatorzy z Parku Rozrywki Julinek.

Zaczytani na Bulwarach2
Autor: Materiały prasowe

Weekend 10-11 sierpnia 2019 - "ZACZYTANI NA BULWARACH"

1. 12:00 – 17:00 sobota i niedziela tarasy przy scenie i tarasy przy pawilonie BELLA ITALIA - gry i zabawy dla dzieci prowadzone przez animatorów Parku Rozrywki Julinek

2. 11:00-12:00 w sobota i w niedziela SCENA - ZDROFITowanie nad Wisłą czyli cykliczne zajęcia Fitness

3. 18:00 - 19:00 sobota SCENA - HI DANCE z Nasserem Naji

4. wystawa zorganizowana przez Teatr 6 Piętro pawilon Galeria przy Plaży – wystawa fotografii Marleny Bielińskiej pt. SHINE

5. wystawa WWF Polska UKRYTE LASY AZJI pawilon Studio Talentów

6. KSIĄŻKOWY SECOND HAND – przeczytane książki zbierać będą na scenie animatorzy parku Rozrywki Julinek

Szczegóły:

ZDROFITowanie na Bulwarach

Marka Zdrofit istnieje na rynku fitness od ponad 13 lat, a jej sieć tworzy kilkadziesiąt klubów, zlokalizowanych na terenie całej Polski. Oferta Zdrofit skierowana jest do osób, które szukają miejsc, gdzie mogą aktywnie spędzać czas, bez nadmiernej presji i rywalizacji. Marka promuje aktywność fizyczną, ale uprawianą w sposób odpowiedzialny, stawiając na pierwszym miejscu zdrowie.

Nie przestajemy ćwiczyć w plenerze! Kontynuujemy cykl treningów na warszawskich bulwarach nad Wisłą! Będziemy spotykać się w weekendy, żeby trochę się pogimnastykować w plenerze. Zakładajcie wygodne stroje sportowe, pakujcie butelkę wody i wpadajcie, żeby razem pozdrofitować na świeżym powietrzu.

Nie prowadzimy zapisów na zajęcia, możesz dołączyć do nas w każdej chwili!

HI Dance z Nasserem

HI DANCE to fantastyczna zabawa taneczna oparta o elementy choreograficzne i jednocześnie trening kardio.

Zajęcia prowadzi Nasser Naji. Z pochodzenia libańczyk, z wykształcenia inżynier budownictwa, z zamiłowania instruktor fitness. W roku 2000 r. dołączył do Elity NIKE INSTRUKTOR. Posiada Dyplom MASTER APF. Jego lekcje to połączenie efektownej choreografii i super zabawy.

„SHINE” - Wystawa fotografii Marleny Bielińskiej

5–23 sierpnia - Galeria przy Plaży

Sztuka nie zna granic. Teatr jest przestrzenią do dialogu, obecną wszędzie. Teraz wystawy z cyklu Sztuka na 6. będziecie mogli oglądać na Bulwarach Wiślanych w Galerii przy Plaży.

Bulwary Wiślane to jedno z najpopularniejszych miejsc w Warszawie. Tłumy Warszawiaków i turystów regularnie odwiedzają odnowione nabrzeże Wisły. Bulwary wrosły w tkankę miasta i stały się ważną przestrzenią do aktywnego spędzania czasu, spotkań, inicjatyw kulturalnych i społecznych.

Marlena Bielińska przez ponad 25 lat aktywności twórczej wypracowała genialny i unikatowy kompromis pomiędzy indywidualizmem, wrażliwością a komercją.

Jej największą siłą jest autentyczność i wierność sobie. Z uwagą i czułością tworzy świat, w którym człowiek i jego historia grają najważniejsze role. Wypełnia rzeczywistość wykreowaną przed obiektywem aparatu emocją i ekspresją.

Miłość do ludzi jest sygnaturą jej fotografii. Jej portrety są wyraziste, zmysłowe, prawdziwe. Marlena szuka w ludziach autentyzmu i szczerości, Takich ludzi adoruje, rozpieszcza i słucha. W swoich portretach nie podkreśla głębi ostrości, ale skupia się przede wszystkim na emocjach widocznych w każdym ujęciu. To jej znak rozpoznawczy. Jest miłośniczką analogu. Ten typ fotografii najlepiej odzwierciedla jej wrażliwość, talent, empatię i wnikliwość w postrzeganiu świata.

Fotografowanie to dla niej praca na otwartym sercu ludzkiej duszy. Jej zdjęcia są sensualną zagadką, którą pozwala rozwiązywać swoim widzom. Zaciekawia ich, prowokuje, uzależnia, zadaje im pytania, na które szukają odpowiedzi.

Marlenę ciekawi człowiek, pragnie do niego dotrzeć, otworzyć i uchwycić ten jeden moment, kiedy bohater zapomina, że ma przed sobą fotografa. Widzi tylko piękną, mądrą kobietę, która go uważnie słucha. Możliwość kreowania tej wyjątkowej chwili jest dla niej darem i przywilejem. Wszystkie osoby, które sportretowała” rozmawiają” z widzem, opowiadają mu swoje historie, poruszają zmysły i zatrzymują w biegu…” Agnieszka Zakrzewska, autor.

Ukryte lasy Azji

Dawna Tenasserim rozciąga się wzdłuż granicy Mjanmy i Tajlandii. Ten liczący 178 896 km² obszar, odpowiadający niemal 60% terytorium Polski, w 83% porastają dziewicze lasy, dające schronienie niezliczonym gatunkom zwierząt, w tym tygrysom azjatyckim i słoniom indyjskim. Pierwotne lasy są również kluczowe dla tożsamości i wartości duchowych rdzennych społeczności żyjących w Dawna Tenasserim.

Ratujmy tygrysy

Na naszej wspólnej Planecie w ciągu ostatnich 50 lat liczebność populacji kręgowców zmniejszyła się o 60%. Aktualnie na wolności żyje mniej niż 4 000 tygrysów. To zaledwie 4% populacji, która dawniej zamieszkiwała Ziemię. Utrata i fragmentacja siedlisk oraz kłusownictwo w największym stopniu zagrażają ich przetrwaniu w środowisku naturalnym. Fundacja WWF Polska wspiera ochronę słoni i tygrysów w Dawna Tenasserim.

Bez aktywnych działań na rzecz ochrony tygrysów w ciągu zaledwie kilkunastu lat może dojść do wyginięcia niektórych populacji tych pięknych dzikich kotów (np. na Półwyspie Malajskim). Dlatego Fundacja WWF Polska finansuje m.in.: monitorowanie obszarów, na których żyją tygrysy, wspiera pracowników terenowych, którzy usuwają wnyki zagrażające zwierzętom oraz współfinansuje działania na rzecz likwidacji lokalnych rynków nielegalnego handlu zagrożonymi gatunkami i produktami z nich pochodzącymi.

Książkowy second hand

W pawilonie Bella Italia od kilku miesięcy funkcjonuje biblioteczka bookcrossingowa.  Bookcrossing to idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych takich jak nasza półka w pawilonie Bella Italia.

Zaczynaliśmy od pełnego książek regału – po kilku miesiącach nasze zasoby znacznie stopniały i półka świeci pustkami. Dlatego pomóżcie nam odnowić zapasy!

JEŻELI MACIE PRZECZYTANE KSIĄŻKI I CHCECIE SIĘ NIMI PODZIELIĆ Z INNYMI, TO PRZYNIEŚCIE JE W WEEKEND NA BULWARY. Animatorzy Parku Rozrywki Julinek (przy scenie) będą książki zbierać a następnie przekażą je do pawilonu Bella Italia.

Zaczytani na Bulwarach
Autor: Materiały prasowe