Ważyła prawie 300 kg i nie mogła już normalnie funkcjonować. W ciągu roku przeszła niesamowitą przemianę

2022-11-18 12:22

24-letnia Amber Rachdi ważyła prawie 300 kilogramów. Mówiła w jednym z wywiadów, że ciało stało się dla niej więzieniem. Dziewczyna była uzależniona od rodziców, bez ich pomocy nie była w stanie normalnie funkcjonować. Nadszedł moment, w który postanowiła to zmienić oraz zawalczyć o swoje zdrowie i wygląd. Udało się jej zrzucić w ciągu roku 115 kilogramów. Teraz jest inspiracją dla wielu kobiet.

Amber Rachdi
Autor: Screen YpuTube / TLC Ważyła prawie 300 kg i nie mogła już normalnie funkcjonować. W ciągu roku przeszła niesamowitą przemianę

Amber Rachdi z Troutdale w stanie Oregon choruje na otyłość. Wyznała, że od piątego roku życia zmagała się z nadprogramowymi kilogramami i w miarę dorastania coraz dotkliwiej odczuwała skutki nadwagi.

Jej problemy z otyłością zaczęły się w dzieciństwie

Mając 23 lata, dziewczyna stwierdziła, że cierpi na połączenie smutku i depresji. Stres i trudne emocje zajadała ogromnymi ilościami jedzenia. W wieku 24 lat ważyła blisko 300 kilogramów. Jak wyznała w jednym z wywiadów, ciało stało się dla niej więzieniem.

Chorobliwa otyłość przejęła kontrolę nad codziennością Amber. Często musiała borykać się ze stanami zapalnymi, które pojawiały się w okolicach fałdów skóry.

Poradnik Zdrowie: Gadaj Zdrów, odc. 7, Otyłość

Schudła w rok 115 kg. Teraz inspiruje inne kobiety

Dzięki samozaparciu i ciężkiej pracy dziewczyna udowodniła sobie, bliskim i całemu światu, że było warto. Historia Amber została przedstawiona w programie "Historie wielkiej wagi". W tej walce mocno dopingował ją lekarz Younan Nowzaradan, znany jako Dr. Now. Zakwalifikował ją do operacji bariatrycznej polegającej na zmniejszeniu pojemności żołądka.  

W ciągu roku dziewczynie udało się zrzucić 115 kilogramów dzięki zabiegowi, diecie i przestrzeganiu restrykcyjnych zaleceń lekarza. Efekty jej metamorfozy są spektakularne. Dziewczyna publikuje za pośrednictwem mediów społecznościowych swoje zdjęcia, by pokazać innym, że można osiągnąć założony cel oraz zadbać o swoje zdrowie i przyszłość.

Dziewczyna stała się teraz inspiracją dla wielu kobiet. Jedna z jej obserwatorek napisała, że jest taka dumna z Amber.

"Właśnie obejrzałam twoją historię w programie i pomyślałam, że jesteś najbardziej uroczą istotą na świecie. Dobrze, że zaszłaś tak daleko, wyglądasz niesamowicie!"– dodała.