Warsztaty Niewydolności Serca i Wad Zastawkowych już 15 stycznia. Ze względu na pandemię - online

2022-01-04 13:24

Niewydolność serca i wady zastawkowe to grupy schorzeń, które często ze sobą współistnieją i dotykają bardzo wielu pacjentów. Ich diagnostyce i leczeniu poświęcone będą pierwsze Warszawskie Zimowe Warsztaty Niewydolności Serca i Wad Zastawkowych, które ze względu na pandemię odbędą się w formule online 15 stycznia 2022 roku. Poradnikzdrowie.pl objął patronat nad wydarzeniem.

Warsztaty Niewydolności Serca i Wad Zastawkowych już 15 stycznia. Ze względu na pandemię - online
Autor: materiały prasowe

Niewydolność serca i wady zastawkowe to dynamicznie rozwijające się dziedziny kardiologii. Z każdym rokiem pojawiają się bowiem coraz to nowe możliwości diagnostyki i leczenia tych chorób. W trakcie Kongresu Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego (ESC) w 2021 w roku zaprezentowano nowe wytyczne dotyczące diagnostyki i leczenia zarówno niewydolności serca jak i wad zastawkowych. Co zmieniło się w zaleceniach Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego i Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego w roku 2021? Jakie pojawiły się nowości wpływające na codzienne postępowanie kliniczne?

Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci podczas pierwszych Warszawskich Zimowych Warsztatach Niewydolności Serca i Wad Zastawkowych.

Program spotkania jest bardzo atrakcyjny. Obejmie wykłady i warsztaty przedstawiające w sposób praktyczny między innymi najnowsze wytyczne ESC 2021 (diagnostyka i leczenie niewydolności serca i diagnostyka i leczenie wad zastawkowych).

Program obejmuje także zagadnienia dotyczące diagnostyki, farmakoterapii, leczenia inwazyjnego przezcewnikowego / chirurgicznego, elektroterapii, jak również przeszczepiania serca i wszczepiania urządzeń wspomagających pracę serca oraz postępowania w chorobach towarzyszących.

Warsztaty będą miejscem spotkania lekarzy kardiologów, kardiochirurgów, pielęgniarek, fizjoterapeutów, psychologów, studentów zainteresowanych niewydolnością serca i wadami serca jak również okazją do wzajemnego korzystania z bogatej wiedzy oraz doświadczeń wykładowców i uczestników.

Szczegółowy program i rejestracja na warsztaty dostępne są na stronie internetowej: http://zimowewarsztaty.pl/

Poradnik Zdrowie: kiedy iść do kardiologa?