Wakacje 2020. Sycylia dopłaci turystom do pobytu!

2020-05-04 0:34 Ada Mazurek

Wiele osób musiało odwołać plany wyjazdowe na majówkę lub początek czerwca w obawie przed koronawirusem. Niestety - granice pozostają zamknięte dla turystów i to nie tylko w Polsce. Jak będą wyglądać wakacje 2020? Okazuje się, że niektóre rejony będą dopłacać turystom do wakacji!

Granice są zamknięte do odwołania. Rząd otworzył je tylko dla nielicznych i od razu zwolnił ich z obowiązku dwutygodniowej kwarantanny. Polecamy: Otwarcie granic już 4 maja! Premier zapowiedział, dla kogo

Dla turystów - nie ma szans na wyjazd. Kiedy ruch na granicach wróci do normy? Tego nikt nie wie, ale rząd zapewnia, że trzeba zachować dystans społeczny i przemieszczać się jak najmniej, żeby nie roznosić wirusa.

Czy wyjedziemy na wakacje? Minister Szumowski mówił, że te wakacje będą inne niż znane nam dotychczas. Jednak wiele krajów przygotowuje się na turystów. Należą do nich między innymi Włochy. Rząd planuje tam zorganizować specjalne "koronoplaże". Czytaj więcej: Na wakacje pojedziemy już w czerwcu - czy to realne?

Jak przyciągnąć turystów do kraju, który ledwo poradził sobie z pandemią koronawirusa? Władze Sycylii mają pomysł na to, w jaki sposób przyciągnąć turystów po zakończeniu kryzysu związanego z pandemią. Chcą współfinansować wakacje tym osobom, które odwiedzą wyspę!
Rząd ma przeznaczyć na ten cel aż 50 mln euro.

Władze opłacą część biletu lotniczego, pokryją koszty noclegu, a nawet bilety wstępów do niektórych turystycznych atrakcji - podaje "The Sun" - Mowa tutaj o zwrocie połowy ceny biletu lotniczego, zwrotu kwoty za bilety wstępu do muzeum i wykopalisk archeologicznych oraz zwrócenie kosztów co trzeciego noclegu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE