Ten owoc pomaga zgubić niechciane kilogramy i osiągnąć wymarzoną sylwetkę

2021-12-14 13:21

Lubisz tosty z awokado? Zespół naukowców z University of Wollongong (UOW) twierdzi, że to zdrowa przekąska, która pomoże w walce z nadprogramowymi kilogramami. Dlaczego warto jeść jeszcze ten owoc?

Kobieta je pyszną kanapkę.
Autor: Getty Images

Awokado, przypominające kształtem naszą polską gruszkę, cieszy się coraz większą popularnością. Nic w tym dziwnego, ponieważ ten owoc ma wiele właściwości leczniczych i wartości odżywczych. Jest również cennym źródłem witamin (m.in. A, z grupy B, C, E, H i K) oraz nienasyconych tłuszczów, które obniżają poziom „złego” cholesterolu LDL i zarazem podwyższają poziom „dobrego” HDL.

Awokado - kalorie i właściwości smaczliwki. Dlaczego warto jeść awokado?

To ciekawy i bardzo zdrowy owoc

Ostatnio prof. Yasmine Probse z University of Wollongong wraz ze swoją grupą badawczą podzieliła się wnioskami przeprowadzonej analizy na łamach prestiżowego czasopisma „British Journal of Vitamin”. Według naukowców istnieje związek między spożywaniem awokado, a spadkiem masy ciała i zmniejszeniem objętości talii. Po zjedzeniu awokado uczucie sytości utrzymuje się dłużej, przez co spada ochota na podjadanie między posiłkami.

Uczeni wysunęli również wniosek, że awokado zmniejsza apetyt na żywność typu fast food. Co więcej, korzystnie wpływa na redukcję masy ciała i funkcjonowanie układu krążenia.

W opinii badanych małe zmiany w odżywaniu mogą pozytywnie odbić się na zdrowiu. Jedną z nich jest właśnie wprowadzenie awokado do codziennego menu. Mimo że owoc ma sporo kalorii, czyli 169 kcal na 100 g, pomaga w odchudzaniu. Idealnie sprawdza się jako smarowidło na kanapkę, składnik do sałatek oraz kremowych dipów.

Czy rozpoznasz owoc na zdjęciu?

Pytanie 1 z 9
Owoc, który po przekrojeniu przypomina gwiazdę, to:
Jackfruit