Startują kontrole w sklepach. Służby sprawdzą, czy robienie zakupów jest bezpieczne

Od soboty czynne są galerie handlowe, a Polacy tłumnie ruszyli na zakupy. Tłokiem w sklepach zaniepokojeni są eksperci, a premier Mateusz Morawiecki już zlecił MSWiA kontrole w punktach handlowych. Odpowiednie służby sprawdzą, czy wszędzie przestrzegane są zasady reżimu sanitarnego. Co, jeśli tak nie będzie?

Szef KPRM Michał Dworczyk zwrócił w jednym z telewizyjnych programów uwagę, że od kilku dni notujemy wyraźny spadek liczby zachorowań. Jak jednak podkreślił, "to nie jest absolutnie czas na hurraoptymizm. Powinniśmy patrzeć z optymizmem w przyszłość, ale z ostrożnym optymizmem".

Jednocześnie wyraził nadzieję, że ograniczenia które zostały wprowadzone i do których większa część społeczeństwa się zastosowała, przyniosły pozytywne efekty.

Z niepokojem odniósł się zaś do tłumów w galeriach handlowych. "Dlatego premier jeszcze w sobotę zlecił Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji podjęcie działań na rzecz kontroli w tych punktach handlowych, czy rzeczywiście przestrzegane są zasady. Galerie zostały otwarte, szereg punktów handlowych zostało otwartych, ale cały czas obowiązuje nas reżim sanitarny; nie tylko zasłanianie nosa i ust, nie tylko dezynfekcja, ale również określona liczba (osób) przypadająca na określoną powierzchnię handlową" - mówił.

"Musimy przestrzegać tego, muszą pamiętać o tym obywatele, muszą pamiętać o tym właściciele sklepów. W przypadku, kiedy nie będą te reguły przestrzegane stosowne służby będą egzekwowały kary związane z nieprzestrzeganiem tych zasad" - ostrzegł Dworczyk. 

ŹRÓDŁO: PAP

Wigilia dla 5 osób? Otwarte galerie? Szpitale tymczasowe? Co myślą Polacy? - Tydzień w dzień
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE