Stadiony znów będą pełne! Kibice mogą wrócić na trybuny

2020-05-29 14:31

Kolejne poluzowania i kolejne dobre wiadomości dla kibiców. Premier Morawiecki zapowiedział otwarcie stadionów dla publiczności od 19 czerwca.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował w piątek, że od 19 czerwca będzie możliwy powrót kibiców na trybuny. "Dla mnie piłka nożna to coś więcej niż tylko gra, coś więcej niż tylko sport. To jest wielka, wspaniała promocja państwa polskiego" - podkreślił szef rządu, cytowany przez PAP.

Zdaniem premiera to termin na tyle odległy, że administratorzy stadionów będą mieli czas na przygotowanie odpowiednich zasad i procedur zmniejszających ryzyko zakażenia.

Jak podaje PAP, w pierwszej fazie powrotu kibiców możliwe będzie wypełnienie trybun maksymalnie w 25 procentach. Na spotkania nie będą wpuszczani kibice gości. Na razie zezwolenie na przyjazdy grup zorganizowanych ze względów bezpieczeństwa jest praktycznie niemożliwe.

Dla prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewa Bońka to dobra decyzja, ponieważ jego zdaniem na większość meczy i tak przychodzi zwykle mniej kibiców. Dla kibiców i piłkarzy to dobra wiadomość. Statystyki pokazują, że rozgrywanie meczu bez udziału publiczności zmniejsza znacząco szanse na wygraną gospodarzy. Warto więc, aby trybuny zapełniły się kibicami jak najszybciej.

Czytaj: Kiedy powrócą zajęcia sportowe dla dzieci i dorosłych?

Siłownie i kluby fitness - kiedy otwarte? Etapy otwierania i DATA

2 metry dla rowerzystów to za mało. Jaki jest bezpieczny dystans w czasie jazdy na rowerze?