Shannen Doherty ma przerzuty do kości. "Nie chcę umierać"

2023-11-30 11:37

Shannen Doherty, czyli Bredna Walsh z serialu "Beverly Hills, 90210", udzieliła poruszającego wywiadu, w którym mówiła o zmaganiach z rakiem jajnika w czwartym, terminalnym stadium. Nowotwór zaczął się szybko rozprzestrzeniać – dał przerzuty do mózgu, a teraz zaatakował jej kości. Podczas rozmowy z magazynem "People" zdobyła się na szczere wyznanie. Jej słowa wzruszają do łez.

Shannen Doherty
Autor: Instagram: theshando Shannen Doherty ma przerzuty do kości. "Nie chcę umierać"

U amerykańskiej aktorki, Shannen Doherty znanej z produkcji m.in. "Beverly Hills, 90210" czy "Czarodziejki", w 2015 roku wykryto raka piersi. W swoich mediach społecznościowych mówi o swojej chorobie i dzieli się też urywkami z życia prywatnego. Jej profil na Instagramie obserwuje ponad 2 mln osób.

Stan zdrowia Shannen Doherty się pogarsza

Od ośmiu lat aktorka zmaga się z chorobą nowotworową. Ma już za sobą mastektomię, chemioterapię i radioterapię. Kilka miesięcy temu przekazała, że pojawiły się u niej przerzuty do mózgu. W poruszającym wywiadzie dla najnowszego wydania amerykańskiego magazynu "People" zdradziła, że mimo leczenia nowotwór zaatakował jej kości.

Poradnik Zdrowie: Gadaj Zdrów EXTRA, odc. 2 Rak piersi

Gwiazda kultowego, młodzieżowego serialu "Beverly Hills, 90210" nie traci nadziei i wierzy głęboko w to, że "najwspanialsze wspomnienia dopiero nadejdą".

- Modlę się. Budzę się i kładę spać, dziękując Bogu, modląc się o rzeczy, które są dla mnie ważne, nie prosząc o zbyt wiele. To łączy mnie z wyższą siłą i duchowością. Moja wiara jest moją mantrą – wyznała w najnowszej rozmowie z "People" Shannen Doherty.

Poruszyła też bardzo kluczowy wątek. Według niej ludzie mają błędne wyobrażenie na temat pacjentów onkologicznych. – Zakładają, że nie możemy chodzić, jeść, pracować. Ale my nie jesteśmy skończeni. Chcemy działać, korzystać z życia i iść naprzód – wyjaśniła serialowa Bredna Walsh.

Shannen Doherty szczerze o walce z rakiem

W kwietniu 2017 roku aktorka podzieliła się ze swoimi fanami dobrą nowiną. Napisała w poście na Instagramie, że rak jest w stanie remisji. Niestety, trzy lata później usłyszała kolejną druzgocącą diagnozę. Dowiedziała się, że jej choroba jest w czwartym, ostatnim stadium. Na początku 2023 roku przeszła skomplikowaną operację usunięcia guza mózgu.

Shannen Doherty, dla której życie pisze niewątpliwie trudny scenariusz, nie zamierza się poddawać. – Nie chcę umierać. Nie skończyłam z życiem. Nie skończyłam z kochaniem. Nie skończyłam z tworzeniem. Nie skończyłam z nadzieją na zmianę rzeczy na lepsze – przyznała.

Jak dodała, będzie relacjonować przebieg walki z chorobą w nowym podcaście "Let's Be Clear with Shannen Doherty". Premiera została zaplanowana na 6 grudnia na platformie radiowych stacji internetowych iHeartRadio.