"Sala operacyjna": sezon 1, odcinek 9

2015-04-29 9:14
Sala operacyjna: serial dokumentalny FOKUS TV, odcinek 9
Autor: Fokus TV Dziewiąty odcinek serialu dokumentalnego Fokus TV "Sala operacyjna" kamera podgląda pracę lekarzy na oddziale laryngologicznym.

Dziewiąty odcinek serialu dokumentalnego Fokus TV "Sala operacyjna" - kamera podgląda pracę lekarzy na oddziale laryngologicznym. Jak mogą pomóc pacjentce, cierpiącej na przewlekłe zapalenie zatok? Co zaproponują Krzysztofowi, którego życiu zagraża bezdech senny?

W kolejnym odcinku serialu Fokus TV "Sala operacyjna" kamera przeniesie się na oddział laryngologii. Jedna z pacjentek tego oddziału choruje na przewlekłe zapalenie zatok. Ciągły katar i ból bardzo utrudniają jej codzienne życie. Decyduje się więc na zabieg, który ma pozbawić ją przykrych dolegliwości.

Z kolei Krzysztof cierpi na chrapanie i bezdech senny. Wbrew pozorom to choroba, która nie tylko utrudnia życie bliskim pacjenta, ale jest też bardzo groźna dla jego zdrowia, a nawet życia. Bezdechy są tak długie, że rodzina Krzysztofa czuwa przy nim na zmianę, by zareagować, kiedy przestanie oddychać. Żeby pomóc pacjentowi lekarze decydują się na wycięcie mu migdałów i zoperowanie podniebienia.

Ważne

Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie to szpital wieloprofilowy o najwyższym stopniu referencyjności, w którym działa największe w Polsce centrum urazowe. To znaczy, że trafiają tutaj najciężej poszkodowane ofiary wypadków oraz najbardziej skomplikowane przypadki chorych z najróżniejszych miejsc w Polsce. W WIM pracuje ponad 3 tys. osób, które co roku dbają o ponad 65 tys. pacjentów. Niezwykłość tego szpitala polega na tym, że jego kadra zdobywała wiedzę w najbardziej znanych klinikach na świecie. Bezcenne jest także doświadczenie wojskowych medyków wyniesione z pracy w polskim szpitalu polowym w bazie Ghazni w Afganistanie. Umiejętności nabyte w czasie ratowania życia najpoważniej poszkodowanych ofiar wojny pozwalają zdecydowanie skuteczniej leczyć Polaków, którzy doznali obrażeń w czasie wypadków, katastrof i innych nagłych zdarzeń. Placówka zwana powszechnie "szpitalem na Szaserów" działa od ponad 50 lat.

FOKUS TV

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.