Rząd niemiecki pomoże polskim studentom po pandemii

2020-05-28 13:44 Małgorzata Wójcik

Ofertę nieoprocentowanych pożyczek edukacyjnych dla polskich studentów w Niemczech w czasach pandemii zaproponowała niemiecka minister Edukacji i Badań Naukowych Anja Karliczek. Wsparcie finansowe oferowane będzie tym młodym Polakom, którzy z powodu Covid-19 stracili pracę umożliwiającą im naukę za Odrą.

Jak podaje MyGermanUniversity portal specjalizujący się w temacie studiowania w Niemczech, trzech na czterech obcokrajowców studiujących w Niemczech (a jest ich ok. 400 000) pracuje przez cały okres nauki. Okres pandemii utrudnił bardzo podejmowanie pracy zarobkowej, choćby ze względu na zamknięte bary i restaurację, gdzie często dorabiają sobie młodzi ludzie. 

Oferta dla polskich studentów

Niemiecki rzad ma dla takich osób ofertę: program nieoprocentowanych pożyczek na dalsze lata studiów. Stephan Paulini, współzałożyciel MyGermanUniversity podkreśla znaczenie tego rozwiązania podjętego przez rząd niemiecki: „Pozwoli to wielu polskim studentom kontynuować studia bez konieczności powrotu do kraju spowodowanym brakiem środków potrzebnych na pokrycie swoich wydatków.”

Polscy studenci będą mogli uzyskać dostęp do pożyczki edukacyjnej wynoszącej do 650 euro miesięcznie zaczynając od 1 czerwca 2020 r. – czytamy w informacji MyGermanUniversity.

Niemcy wyróżniają się jako jedno z najlepszych miejsc docelowych dla studentów z Polski, co tłumaczy się wysoką jakością kształcenia i 400 renomowanymi międzynarodowymi uniwersytetami, które oferują ponad 20 000 programów licencjackich i magisterskich.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE