Ruszył konkurs Towarzystwa "J-elita" na prace na temat nieswoistych chorób zapalnych jelita

2017-06-22 10:00

Towarzystwo "J-elita" ogłosiło trzecią edycję prestiżowego konkursu na najlepszą pracę doktorską, magisterską i licencjacką dotyczącą szeroko rozumianej tematyki nieswoistych chorób zapalnych jelita. Nagrody wynoszą od 2 do 5 tys. zł, a termin nadsyłania zgłoszeń upływa 10 października 2017 roku.

Ruszył konkurs Towarzystwa J-elita na prace na temat nieswoistych chorób zapalnych jelita
Autor: thinkstockphotos.com

- Nasze stowarzyszenie jest chyba jedyną organizacją pacjentów w Polsce, która stworzyła konkurs dla młodych adeptów nauki. Chcemy w ten sposób zainteresować ich problematyką nieswoistych zapaleń jelita i zmotywować do podzielenia się wynikami swoich badań. Zachęcamy do nadsyłania prac nie tylko z gastroenterologii, ale także innych dziedzin medycyny oraz genetyki, biologii, dietetyki czy psychologii – mówi dr hab. Małgorzata Mossakowska, pomysłodawca oraz Sekretarz Kapituły Konkursu, a zarazem Prezes Honorowa Polskiego Towarzystwa Wspierania Osób z Nieswoistymi Zapaleniami Jelita
"J-elita". - Jesteśmy dumni, że w kapitule od początku jej istnienia zasiadają osoby cieszące się nie tylko ogromnym autorytetem wśród profesjonalistów zajmujących się leczeniem NZJ, badaniami nad tą chorobą, ale także szacunkiem pacjentów.

Prace będą oceniać: prof. Grażyna Rydzewska, Prezes Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, prof. Witold Bartnik z Kliniki Gastroenterologii Onkologicznej ICO i CMKP w Warszawie oraz prof. Andrzej Radzikowski z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Autor najlepszej pracy doktorskiej otrzyma 5 tys. zł, magisterskiej - 3 tys. zł, zaś licencjackiej - 2 tys. zł. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 10 października 2017 roku. Regulamin konkursu można znaleźć na stronie internetowej Towarzystwa: j-elita.org.pl.

W ubiegłej edycji nagrody otrzymali młodzi naukowcy i absolwenci m.in. z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.