Rupert Grint obawia się nawrotu choroby. "Sikałem krwią przez 5 dni"

2023-01-31 17:10

Rupert Grint przyznał, że podczas pracy nad ostatnim serialem miał poważne problemy zdrowotne. Aktor wyjaśnił, że obecnie żyje w strachu, ponieważ obawia się nawrotu choroby. Samą walkę z bolesnym objawami schorzenia określa jako "jedną z najgorszych rzeczy, jakiej kiedykolwiek doświadczył".

Rupert Grint obawia się nawrotu choroby. Sikałem krwią przez 5 dni
Autor: Instagram Rupert Grint obawia się nawrotu choroby. "Sikałem krwią przez 5 dni"

Światową sławę aktorowi przyniósł udział w serii filmów o Harrym Potterze. Rupert Grint już wcześniej informował, że podczas kręcenia filmu, miał zapalenie migdałków, które usunął po skończeniu pracy. Teraz przyznał, że w trakcie udziału w nowym przedsięwzięciu, dotknęły go inne zdrowotne problemy.

Rupert Grint miał kamicę nerkową

34-latek wyjaśnił, że podczas kręcenia serialu "Sługa", lekarze zdiagnozowali u niego kamicę nerkową. Aktor twierdzi, że dolegliwość była wynikiem nieprawidłowego nawodnienia. Dodał także, że sama walka z objawami choroby, była dla niego dużym wyzwaniem.

Grint powiedział, że dolegliwość była "jedną z najgorszych rzeczy, jakich kiedykolwiek doświadczył". Mimo leczenia i laserowego usunięcia kamieni, niektóre z nich utknęły. Specjaliści musieli więc umieścić stent w jego cewce moczowej.

– Sikałem krwią przez pięć dni – wyjaśnił aktor. 34-latek dodał także, że obawia się, iż jego kamienie nerkowe powrócą. - Teraz żyję w strachu - powiedział.

Sprawdź, jak dbać o nerki

Jakie są objawy przy kamicy nerkowej?

Kamica nerkowa to schorzenie układu moczowego, polegające na tworzeniu się w nerkach złogów tzw. kamieni. Przyczyn powstawania kamieni nerkowych może być wiele. Powodować może je dieta, nadmierna masa ciała, niektóre choroby lub leki i stosowane suplementy. Kamienie nerkowe zwykle nie powodują trwałych uszkodzeń, gdy zostaną zdiagnozowane odpowiednio wcześnie.

Zwykle kamienie nerkowe nie powodują objawów, dopóki nie dojdzie do ich pokruszenia w nerce albo przemieszczenia do moczowodów. W drugim przypadku może dojść do zablokowania przepływu moczu, co będzie skutkować obrzękiem nerki i skurczami tkanek, które mogą powodować ból. Zwykle jest to silny ból boków i pleców, ból promieniujący do pachwiny i podbrzusza, który może zmieniać intensywność i pojawiać się falami.

Zazwyczaj dyskomfortowi towarzyszy także dyzuria, czyli pieczenie i ból podczas oddawania moczu, nudności i wymioty. Mocz chorego może zawierać krew, cuchnąć, być mętny. Dodatkowymi objawami kamicy nerkowej może być także infekcja, więc pacjent może odczuwać gorączkę i dreszcze.