23-latek z Poznania przeszedł przeszczep serca. "Trzymajmy kciuki za jego szczęśliwy powrót"

2023-03-29 10:15

Sukces poznańskich lekarzy z Kliniki Kardiochirurgii i Transplantologii Uniwersytety Medycznego. U 23-letniego pacjenta wykonano transplantację serca. Operacja zakończyła się sukcesem, mężczyzna wraca do zdrowia.

Przeszczep serca u 23-latka z Poznania. Trzymajmy kciuki za jego szczęśliwy powrót
Autor: Facebook @Klinika Kardiochirurgii i Transplantologii UM w Poznaniu W Poznaniu wykonano transplantację serca. 23-letni pacjent wraca do zdrowia

Wyjątkowym sukcesem pochwalili się lekarze z Kliniki Kardiochirurgii i Transplantologii UM. 28 marca w mediach społecznościowych poinformowano o przeprowadzonej kilka dni temu transplantacji serca u 23-letniego pacjenta.

"Cieszy nas powrót do zdrowia 23-letniego pacjenta po operacji transplantacji serca" - napisano w udostępnionym przez Klinikę poście na Facebooku.

Na serce czekał miesiąc. Operacja się udała

Pacjent czekał na otrzymanie narządu od miesiąca. W tym czasie praca jego serca wspomagana była przez systemem Impella.

Kilka dni temu, dzięki specjalistom z Poznania, pacjent otrzymał ratujący życie narząd. Operacja na otwartym sercu została przeprowadzona przez zespół lekarzy pod kierownictwem prof. Marka Jemielity. 23-latek czuje się dobrze i niedługo będzie mógł opuścić klinikę.

"Trzymajmy kciuki za Jego szczęśliwy powrót do domu" - napisali lekarze.

W Klinice Kardiochirurgii i Transplantologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu przeszczepy serca wykonuje się od 13 lat. Pierwsza transplantacja miała miejsce w marcu 2010 roku i również była przeprowadzona przez zespół lekarzy prof. Marka Jemielity. Dodatkowo w operacji czynny udział brali lekarze ze Śląskiego Centrum Chorób Serca pod kierownictwem prof. Mariana Zembali.