Pierwszy kraj w Europie przywraca obowiązek noszenia maseczek. Polacy chętnie jeżdżą tam na wakacje

2022-07-07 13:10

Nieco ponad miesiąc od zniesienia wymogu zakładania maseczek w pomieszczeniach Cypr ponownie przywraca obowiązek ich noszenia - poinformowały tamtejsze władze. To istotna wiadomość dla wszystkich Polaków, którzy planują spędzić wakacje w tym pięknym kraju. A może być ich wielu - Cypr to jeden z chętniej wybieranych ostatnio kierunków wakacyjnych podróży.

Pierwszy kraj w Europie przywraca obowiązek noszenia maseczek. Polacy chętnie jeżdżą tam na wakacje
Autor: Getty Images

Obowiązek noszenia maseczek zniesiono na Cyprze 1 czerwca. Od tego dnia przestano egzekwować maseczki w pomieszczeniach zamkniętych. Jednak w ostatnich dniach gwałtownie wzrosła liczba zakażeń koronawirusem, dlatego władze zdecydowały się na kolejne zmiany w obostrzeniach.

Maseczki na Cyprze obowiązkowe od 8 czerwca

- Wymóg noszenia masek  w pomieszczeniach zamkniętych wchodzi w życie w piątek. Eksperci zdrowotni zalecili nam ten krok po serii infekcji u osób, które nie stosowały odpowiednich środków ostrożności - zapowiedział cytowany przez Agencję Reuters Michalis Hadjipantela, cypryjski minister zdrowia.

Z danych, jakie przedstawił Reuters wynika, że w ubiegłym tygodniu na Cyprze zgłoszono 10 879 nowych przypadków COVID-19, z kolei tydzień wcześniej - 7263. Od początku epidemii w kraju tym zanotowano 1075 zgonów z powodu koronawirusa. Zdaniem ministra zdrowia obecnie "sytuacja jest pod kontrolą".

Badania kontrolne po COVID-19 – jakie wykonać?

To jeden z ulubionych kierunków Polaków

Obowiązek noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych - zarówno w środkach transportu publicznego, jak i w hotelach, restauracjach, sklepach - to informacja ważna z punktu widzenia polskich turystów, którzy chętnie odwiedzają wyspę Afrodyty.

Z danych, jakimi dysponują organizacje turystyczne wynika, że jest ich coraz więcej - aż 5,2 proc. turystów, odwiedzających wyspę w okresie od stycznia do kwietnia 2022 r stanowili właśnie Polacy. W wakacje może być ich jeszcze więcej ze względu na atrakcyjne ceny wycieczek na Cypr, jakie oferują biura podróży.