Nowe wieści o stanie zdrowia Katarzyny Grocholi. Lekarz mówi o wynikach badań

2023-01-05 21:42

Za takie wiadomości wiele osób trzymało kciuki. Katarzyna Grochola nagrała kolejny filmik, na którym podzieliła się z fanami dobrą informacją o swoim stanie zdrowia. "Operował mnie najlepszy lekarz na świecie. Będę żyć" - zapewniła jedna z najlepiej znanych polskich pisarek.

Nowe wieści o stanie zdrowia Katarzyny Grocholi. Lekarz mówi o wynikach badań
Autor: https://www.instagram.com/katarzynagrochola_official/ Nowe wieści o stanie zdrowia Katarzyny Grocholi. Lekarz mówi o wynikach badań

Katarzyna Grochola tuż przed świętami Bożego Narodzenia potwierdziła niepokojące informacje o tym, że ma nawrót nowotworu. Pisarka ponownie zachorowała na raka płuca - guza wykryto w jej prawym płucu. W krótkim filmiku, który nagrała dla swoich fanów, poinformowała, że jest już po podwójnej operacji.

Teraz na swoim profilu na Instagramie zamieściła optymistyczny film. Poinformowała w nim o swoich wynikach badań.

"Operował mnie najlepszy lekarz na świecie"

Pisarka podzieliła się radosną nowiną. Nie tylko czuje się już lepiej, ale też ma bardzo dobre wyniki badań. Jak powiedziała: "Bardzo dobrze się czuję po zabiegu, bo operował mnie najlepszy lekarz na świecie. Ten od płuc. Niech teraz lekarz w końcu powie, że mam dobre wyniki".

Słowa te potwierdził lekarz, który od czasu do czasu gości na profilu pisarki na Instagramie. "Wyniki naszych badań są bardzo dobre." - powiedział. "Będę żyć" - dodała pisarka.

I razem z lekarzem złożyła życzenia noworoczne wszystkim, którzy obserwują jej profil. W dołączonym do posta komentarzu podziękowała również personelowi medycznemu. "Nic nie poradzę - kocham lekarzy, pielęgniarki, ratowników, salowe… a moja wdzięczność nie ma granic…" - napisała.

Rak płuca często atakuje Polaków. Chorują nie tylko palacze

Nowotwór, na który zachorowała Katarzyna Grochola, jest najczęstszym nowotworem złośliwym, na jaki chorują Polacy. To również jeden z najgorzej rokujących nowotworów - zaledwie 13 proc. chorych przeżywa ponad pięć lat od diagnozy.

Dzieje się tak dlatego, że u większości pacjentów wykrywany jest dopiero w zaawansowanym, trzecim lub czwartym stopniu choroby - pierwsze objawy raka płuca często są bowiem niespecyficzne, a przez to bardzo długo lekceważone przez samych chorób. Chorują głównie osoby w wieku powyżej 50. roku życia. Na zachorowanie narażeni są przede wszystkim palacze, ale nie tylko - część przypadków raka płuca występuje u osób, które nigdy nie miały w ustach papierosa.

Poradnik Zdrowie: choroby płuc