Niepokojące wieści o stanie Bruce’a Willisa. "Ma więcej złych niż dobrych dni"

2023-12-08 14:07

Informacja o tym, że jedna z największych gwiazd Hollywood Bruce Willis ma poważne problemy zdrowotne, pojawiała się w ubiegłym roku. Aktor ogłosił, że kończy karierę ze względu na pogarszający się stan zdrowia i ograniczenie zdolności poznawczych. Jego bliscy spędzają z nim każdą chwilę i nie opuszczają go na krok. Przekazali też, jak czuje się schorowany aktor. Niestety, nie mają dobrych wieści.

Bruce Willis
Autor: MARCIN SMULCZYNSKI / SE/ EAST NEWS Niepokojące wieści o stanie Bruce’a Willisa. "Ma więcej złych dni niż dobrych"

Bruce’a Willisa zna niemal każdy. Legendarny aktor kina akcji zyskał światową popularność dzięki roli policjanta w kultowym filmie "Szklana Pułapka". Od tego czasu jego kariera nabrała niesamowitego rozpędu. Zagrał jeszcze w wielu znanych produkcjach, m.in. "Piąty element", "Pulp Fiction" czy "Sin City – Miasto Grzechu". Wyrobił sobie niesamowitą renomę w Hollywood, osiągnął wielkie sukcesy i odebrał wiele nagród.

Aktor "Szklanej Pułapki" w coraz gorszym stanie

Na początku 2022 roku gwiazdor amerykańskiego kina poinformował swoich fanów, że kończy karierę. Zdecydował się na taki krok, ponieważ zdiagnozowano u niego afazję, która atakuje ośrodek mózgu odpowiedzialny za funkcje językowe. Kilka miesięcy później pojawiały się kolejne niepokojące doniesienia na temat jego stanu zdrowia.

Poradnik Zdrowie: demencja

Aktor dowiedział się, że choruje na otępienie czołowo-skroniowe, czyli jedną z kilku form demencji, która rozwija się bardzo podstępnie. Jej pierwszymi objawami są m.in. zmiany osobowości i zachowania oraz trudności z mową. Problemy Willisa zaczęły się od tego, że nie mógł znaleźć odpowiednich słów, a wypowiedziane zdania nie były zrozumiałe dla innych.

Rodzina nie opuszcza Willisa na krok

Gwiazda kina akcji obecnie przebywa w domu w gronie najbliższych: żony Emmy Heming, byłej żony Demi Moore oraz pięciorga dzieci. Rodzina otoczyła go należytą troską, a ostatnio przekazała, jak czuje się aktor.

Bliska osoba z otoczenia aktora powiedziała w rozmowie z portalem "Us Weekly", że choroba Willisa zbliżyła całą rodzinę do siebie. – Nikt nie wie, ile czasu pozostało Bruce'owi, więc chłoną każdą chwilę, jaką z nim spędzają – stwierdziła.

Rozmówca, który poprosił o zachowanie anonimowości, dodał, że obecnie wszystko "kręci się wokół" schorowanego aktora. Niestety, "ma coraz więcej złych niż dobrych dni". Inne źródło zdradziło też, jak wygląda czas spędzany z artystą. Jak się okazuje, Willis ma zapewnioną opiekę medyczną przez całą dobą i zawsze przy nim jest co najmniej jeden członek rodziny.

Aktor uwielbia spędzać czas ze swoją malutką wnuczką Loutte, która przyszła na świat w kwietniu 2023 roku. Wytworzyła się między nimi szczególna więź. Córka aktorka Rumer chce, żeby ojciec spędzał jak najwięcej czasu z jej pociechą i angażował się w jej wychowanie.