Nie żyje żona Włodzimierza Zientarskiego. Chorowała na stwardnienie rozsiane

2022-01-24 13:04

Informacja o śmierci Małgorzaty Zientarskiej, żony popularnego dziennikarza motoryzacyjnego Włodzimierza Zientarskiego pojawiła się w ubiegłym tygodniu. Kobieta zmagała się od wielu lat ze stwardnieniem rozsianym.

Nie żyje żona Włodzimierza Zientarskiego.
Autor: Getty Images

W zeszłym tygodniu zarząd i pracownicy Toyota Motor Poland złożyli kondolencje na łamach „Gazety Wyborczej” znanemu dziennikarzowi motoryzacyjnemu Włodzimierzowi Zientarskiemu z powodu śmierci żony.

„Naszemu Przyjacielowi Włodzimierzowi Zientarskiemu wyrazy żalu i współczucia z powodu śmierci przesyłają zarząd i pracownicy Toyota Motor Poland” – napisali współpracownicy w nekrologu.

Przyczyny śmierci Małgorzaty Zientarskiej są do tej pory nieznane. W 2020 roku dziennikarz w audycji Michała Figurskiego „NieZŁY pacjent” w Radiu ZET opowiedział o tym, że jego żona walczy ze stwardnieniem rozsianym (ang. multiple sclerosis określanym jako SM), czyli przewlekłą chorobą o podłożu zapalno-demielinizacyjnym.

Dziennikarz opowiedział o chorobie żony

Włodzimierz Zientarski wyznał, kiedy pojawiały się pierwsze objawy u żony. – Siedzieliśmy w kawiarni. Przygotowywaliśmy się do jakiejś imprezy motoryzacyjnej i nagle ona mówi: Wiesz co, jakoś słabo widzę na jedno oko – powiedział dziennikarz. Następnie małżonkowie pojechali do szpitala, gdzie stwierdzono u 30-letniej kobiety SM. Choroba zaatakowała najpierw jej oczy.

Obecnie SM jest nieuleczalne, ale istnieją metody leczenia objawowego. Charakterystyczne dla tego schorzenia są zmiany występujące w obrębie ośrodkowego układu nerwowego tzn. mózgu i rdzenia kręgowego.

Na pytanie, co jest najważniejsze w opiece nad osobą, która żyje z SM, wówczas znany dziennikarz odpowiedział: „miłość i opiekuńczość’.

Przesyłamy Włodzimierzowi Zientarskiemu szczere kondolencje i składamy wyrazy głębokiego współczucia z powodu śmierci żony.

Jaka to choroba?

Pytanie 1 z 12
Co dolega temu dziecku?
niemowle