Nie żyje Andrzej Szopa, gwiazda wielu polskich seriali. Ostatnie lata po udarze spędził na wózku

2023-01-02 10:34

Nie żyje Andrzej Szopa - znany polski aktor, który grał w popularnych serialach i filmach. Niestety, od 2016 roku musiał zmagać się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Odszedł 31 grudnia w wieku 70 lat.

Nie żyje Andrzej Szopa. Ostatnie lata po udarze spędził na wózku
Autor: SEBASTIAN WIELECHOWSKI / SUPER EXPRESS / EAST NEWS Andrzej Szopa zmarł w wieku 70 lat.

Stan zdrowia aktora uległ pogorszeniu w 2016 roku po operacji kręgosłupa. W trakcie zabiegu Szopa doznał udaru. W wyniku tego musiał zmagać się z poważnymi powikłaniami. Ostatnie lata życia były dla aktora szczególnie trudne, gdyż był częściowo sparaliżowany oraz poruszał się na wózku.

Aktor zmarł w wieku 70 lat w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. To właśnie tam trafił po udarze.

Informację o jego śmierci przekazał Związek Artystów Scen Polskich. Oficjalna przyczyna zgonu nie została podana do informacji publicznej.

Wiadomo, że w ostatnich chwilach życia towarzyszyła mu żona.

"Andrzej zmarł wczoraj około godz. 20:40. Żona trzymała go za rękę. Obecni byli również jego bliscy i przyjaciele. Umierał zaopiekowany, dostał ostatnie namaszczenie" - powiedział jeden z pracowników Domu Artystów w rozmowie z "Super Expressem".

Andrzej Szopa był znanym polskim aktorem

Andrzej Szopa urodził się w 1952 roku. Był absolwentem Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Grał w wielu popularnych polskich serialach, takich jak "Klan", "M jak miłość", "Na dobre i na złe" czy "Czas honoru". Pojawiał się również w filmach, m. in. "Cud prymowy", "Carte Blanche". Był również aktorem dubbingowym.