Nastoletnia aktorka walczy z rakiem piersi

2021-10-13 15:55

U 19-letniej aktorki Mirandy McKeon znanej z serialu „Ania, nie Anna” w czerwcu tego roku wykryto raka piersi. Dziewczyna sama zgłosiła się do lekarza po tym, jak zauważała niewielkiego guza.

Na raka piersi tylko w Polsce choruje 18 tysięcy kobiet rocznie. Lekarze ostrzegają, że w wyniku pandemii wykrywalność znacznie się pogorszyła, dlatego będzie można zaobserwować jeszcze większy wzrost zachorowań.

Październik to uznawany na całym świecie miesiąc walki z rakiem piersi.

Jak rozpoznać raka piersi?

Miranda otrzymała diagnozę, gdy choroba zdążyła już przejść do III stadia i nowotwór zaatakował węzły chłonne. Swoją walkę z rakiem kobieta relacjonuje w social mediach. Obecnie przed aktorką pozostała ostatnia chemioterapia. Właśnie ogłosiła na swoim Instagramie, że obcięła włosy.

- Byłam jednak trochę zaskoczona tym, jak pięknie nadal czuję się bez włosów – napisała.

Młodą aktorkę w walce z rakiem wspierają najbliżsi i liczne grono fanów z całego świata.

O autorze
Patrycja Pupiec
Współpracowała z agencjami marketingowymi, tworząc dla nich wartościowe treści. Od wielu lat związana z organizacjami charytatywnymi, gdzie działa na rzecz najbardziej potrzebujących. Specjalizuje się w tematyce ochrony zdrowia i psychologii. Interesuje się sportem oraz naukowymi odkryciami, zwłaszcza tymi dotyczącymi medycyny. Prywatnie miłośniczka zwierząt, pieszych wędrówek i twórczości Edwarda Stachury.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.