Szokujące sceny w siedleckim szpitalu. Zamiast wyjąć śruby z kostki, zoperowali kolano

2023-03-31 10:47

W siedleckim szpitalu doszło do szokującego zdarzenia. Lekarze, którzy mieli zoperować kostkę pacjenta, rozcięli mu kolano. Mężczyzna jest wstrząśnięty sytuacją. "Gdy się wybudziłem z narkozy, zobaczyłem szwy na kolanie" - powiedział pan Szymon.

Mieli zoperować mu kostkę. Gdy się wybudziłem z narkozy, zobaczyłem szwy na kolanie
Autor: Getty Images Szokujące sceny w siedleckim szpitalu. Zamiast wyjąć śruby z kostki, zoperowali kolano

Fatalna pomyłka miała miejsce w szpitalu w Siedlcach. Pan Szymon miał poddać się operacji usunięcia śrób z kostki. Tymczasem lekarze zoperowali mu kolano.

- Mieli mi wyciągnąć dwie śruby z kostki, a tymczasem, gdy się wybudziłem z narkozy, zobaczyłem szwy na kolanie - powiedział.

Jak się okazało, przed zabiegiem chirurg otrzymał do wglądu dokumentację medyczną innego pacjenta, na podstawie której zoperowano pana Szymona. Mężczyzna jest rozstrzęsiony całą sytuacją.

– Poinformowano mnie, że doszło do małej pomyłki i zoperowano (nacięto) mi kolano - mówi.

Jak dbać o stawy

Przeprosiny ze strony szpitala

Fatalna pomyłka odbiła się na zdrowiu pacjenta. Mężczyzna nie może samodzielnie chodzić ani prowadzić samochodu. Jak podaje portal zdrowie.radiozet.pl, pacjent jest czynnym żołnierzem. Teraz, w wyniku pomyłki, zamiast powrotu do pracy, czeka go rehabilitacja.

Mężczyzna żąda od szpitala zadośćuczynienia oraz pomocy w rehabilitacji. Jak na razie pan Szymon otrzymał od szpitala przeprosiny. O dalszych krokach pacjent ma rozmawiać z zarządem szpitala dzisiaj (31 marca).