Michał Milowicz pokazał zdjęcie ze szpitala. "Trzymajcie kciuki"

2023-01-05 13:20

Michał Milowicz przebywa w szpitalu, o czym poinformował swoich fanów za pośrednictwem konta na Instagramie. Z hasztagów dodanych do postu wynika, że aktor przeszedł operację biodra.

Michał Milowicz pokazał zdjęcie ze szpitala. Trzymajcie kciuki
Autor: https://www.instagram.com/michal_milowicz/ Michał Milowicz pokazał zdjęcie ze szpitala. "Trzymajcie kciuki"

W najnowszym wpisie na Instagramie Michał Milowicz - aktor, którego znamy m.in. z takich filmów jak "Chłopaki nie płaczą", "Poranek kojota", czy " Kiler-ów 2-óch", ale też reżyser i piosenkarz - pokazał zdjęcie ze szpitalnego łóżka. Ujawnił, że przed nim żmudna rehabilitacja.

Aktor przeszedł operację biodra

Milowicz nie ujawnił we wpisie, jaki zabieg przeszedł, jednak z dołączonych do postu hasztagów wynika, że była to operacja biodra.

Napisał: "Kochani. Nowy ja zacząłem dry January z "Nowym rokiem, nowym bokiem i nowym dzisiaj pierwszym krokiem". A jak u was? Trzymajcie kciuki za rehabilitację, abym jak najszybciej mógł wrócić do was i na deski teatru etc… Uściski dla wszystkich i wspaniałego, spokojnego i przede wszystkim zdrowego 2023 roku! Nie jest lekko, ale przecież "Chłopaki nie płaczą", "Coco Jambo" i do przodu!" - podsumował.

Operacje stawu biodrowego to jedne z najpoważniejszych zabiegów ortopedycznych. Wykonuje się je wówczas, gdy leczenie zachowawcze przestanie dawać efekty lub jeśli pacjent zgłosi się do lekarza z zaawansowaną chorobą. Jednym z zabiegów, który wykonywany jest najczęściej, jest endoprotezoplastyka stawu biodrowego, gdy staw objęty chorobą zastępowany jest indywidualnie dobraną protezą.

Innym częstym zabiegiem jest artroskopia - wskazaniem do niej jest zespół trzaskającego biodra (tzw. biodro tancerza) - w jej trakcie chirurg naprawia uszkodzenia.

Pierwsze w Wielkopolsce wstawienie endoprotezy stawu biodrowego bez przecinania mięśni

Milowicz wspomniał o akcji dry january. Czym jest "suchy styczeń"

"Dry January", do której nawiązał Michał Milowicz w swoim wpisie, to inaczej akcja "suchy styczeń", zainicjowana dokładnie 10 lat temu przez Alcohol Change UK. Wyzwanie polega na rezygnacji z picia alkoholu przez cały styczeń.

Akcja narodziła się w odpowiedzi na ogromną ilość alkoholu spożywanego w Wielkiej Brytanii w grudniu, kiedy jest wiele okazji do świętowania. Styczniowa abstynencja ma dać możliwość zregenerowania organizmu, ale też pomóc uświadomić sobie korzyści, jakie płyną z jego całkowitego odstawienia.

Suchy styczeń może również pomóc wielu osobom zrozumieć, w jakim stopniu są uzależnione od alkoholu i sprawdzić, jak długo są w stanie bez niego wytrzymać.