Miała aż 10 alarmujących objawów raka. 26-latka w IV stadium: Nie popełnijcie moich błędów

2024-03-05 10:43

TikTok pokochał 26-letnią Madison Baloy, która odważnie mierzy się z rakiem okrężnicy w czwartym stadium. Kobieta nie tylko pokazuje, jak można śmiało walczyć z chorobą, ale nadal pięknie żyć. Cały świat próbuje pomóc zrealizować listę jej marzeń. Do planu przyłączył się choćby Gordon Ramsay, słynny pogromca kulinarny z "Hell’s Kitchen".

Miała aż 10 alarmujących objawów raka. 26-latka w IV stadium: Nie popełnijcie moich błędów
Autor: Instagram / @fruitsnackmaddy Miała aż 10 alarmujących objawów raka. 26-latka w IV stadium: Nie popełnijcie moich błędów

Jeśli Madison będzie miała szczęście, to może doczeka 30. urodzin. Lekarze dają jej maksymalnie 5 lat życia, bo przy tak zaawansowanej chorobie nawet najnowocześniejsze leczenie to już walka o wyszarpywanie dni, miesięcy, a nie o powrót do zdrowia. Kobieta w związku z tym nie zamierza marnować ani chwili i żyć najpełniej jak się da.

Król Karol III ma raka! Lekarze zabrali głos. Jaki jest stan monarchy?

10 objawów raka, które miała Madison

Jeśli jesteś bardzo młodą osobą, co do zasady nie myślisz o ciężkiej chorobie. Rak zwykle nie zaczyna się jakoś spektakularnie, dramatycznie. Łatwo takie sygnały zlekceważyć, tłumaczyć czymś niegroźnym i przejściowym. Tak zrobiła Madison Baloy.

Apeluje więc, by uważniej obserwować swój organizm, a wątpliwości rozwiewać z lekarzem. Sama się do niego udała dopiero wtedy, gdy myślała, ze przechodzi ciężkie zatrucie pokarmowe, a to była już bardzo zaawansowana choroba nowotworowa.

Te objawy przepowiadały kłopoty:

  1. wypadanie włosów,
  2. bóle brzucha,
  3. nudności,
  4. utrata wagi,
  5. nadmierne zmęczenie,
  6. apatia,
  7. niskie libido,
  8. brak apetytu,
  9. wrażliwość na światło,
  10. zmiany w wyglądzie stolca.

Nie brzmi groźnie? Też tak masz? To jazda do doktora. Oczywiście, nie musisz mieć wszystkich objawów. Dochodziły stopniowo, a czas uciekał.

Niemal każdy z tych objawów może sygnalizować banalną przypadłość, ale jeśli szybko nie mija, lekceważenie oznacza igranie z ogniem.

Rak okrężnicy: na początku był szok, teraz czas na realizację marzeń

Początkowo informacja o chorobie zupełnie wstrząsnęła 26-latką. Postanowiła jednak walczyć z okrutną diagnozą, w dodatku z uśmiechem na ustach. Kobieta zdecydowała, że skoro nie ma czasu do stracenia, ten, który pozostał, przeznaczy na spełnienie najważniejszych 20 marzeń.

Na liście znalazły się choćby takie, jak: samodzielne skręcenie jointa, wzięcie ślubu, wytatuowanie na sobie portretu babci, spanie pod wierzbą i zostanie gościem w znanym podcaście.

Na liście życzeń kobieta umieściła też poznanie słynnego szefa kuchni Gordona Ramsaya. To zresztą już udało się z niej wykreślić. Znany restaurator zaprosił Madison, która mieszka na Florydzie, do Miami w USA, gdzie została gościem specjalnym na otwarciu nowego lokalu "Lucky Cat" w South Beach.

Madison wyznała, że czas spędzony z Gordonem to była najlepsza noc w jej życiu. Ramsay ponoć również świetnie się bawił.

Rak okrężnicy - co to za choroba

Rak okrężnicy to trzeci w kolejności nowotworowy zabójca w Polsce, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. W krajach zachodnich bywa jeszcze gorzej i ten nowotwór zajmuje drugie miejsce, a chorych, także coraz młodszych, przybywa.

Wśród czynników ryzyka, poza siedzącym stylem życia, niezdrową dietą czy paleniem papierosów, wymienia się też choroby zapalne jelita i czynniki dziedziczne, które odpowiadają za 25% nowotworów okrężnicy.

Wczesne wykrycie choroby zapewnia wysoką wyleczalność.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki