Mąż Elżbiety Witek nadal leży w legnickim szpitalu. Była marszałkini zaskarżyła lecznicę

2024-02-21 14:40

Sprawa męża Elżbiety Witek, byłej już marszałkini Sejmu, który przez ponad dwa lata był hospitalizowany na legnickim OIOM-ie, budziła niemałe emocje. Jak się okazuje, historia ma zaskakujący epilog. Posłanka PiS zaskarżyła szpital, w którym nadal przebywa jej mąż.

Mąż Elżbiety Witek nadal leży w legnickim szpitalu. Była marszałkini zaskarżyła lecznicę
Autor: ART SERVICE / SUPER EXPRESS Mąż Elżbiety Witek nadal leży w legnickim szpitalu. Była marszałkini zaskarżyła lecznicę

Mąż Elżbiety Witek leżał 2 lata na OIOM-ie

Elżbieta Witek, posłanka PiS i była marszałkini Sejmu, zaskarżyła szpital w Legnicy. Powód? Zdaniem Witek placówka miała być winna wyciekowi danych o jej mężu, który, będąc w stanie wegetatywnym, pozostawał hospitalizowany na Oddziale Intensywnej Terapii. 

Natomiast, jak zwracano uwagę, inny pacjent w analogicznej sytuacji zostałby wypisany do domu – gdzie musieliby zajmować się nim bliscy na własny koszt. Tymczasem dzienny koszt pobytu pacjenta na OIOM szacuje się na blisko 5 tys. złotych.

CZYTAJ TEŻ: "Po zawale mój mąż umierał każdego dnia". Elżbieta Witek nie traci nadziei na wybudzenie

Grzegorz Braun wyrzucony z obrad sejmu! Kłótnia z marszałek Elżbietą Witek.

Sprawa trafiła do mediów, gdy w legnickim szpitalu zmarła kobieta, dla której zabrakło miejsca na OIOM-ie. Radio Zet jako pierwsze podało tę informację, zarazem przekazując wiadomość, że Prokuratura Okręgowa w Legnicy odmówiła śledztwa i uznania córki zmarłej za osobę pokrzywdzoną.

Mąż Elżbiety Witem przeniesiony z OIOM na oddział paliatywny

Ostatecznie po burzy w mediach, w czerwcu 2023, mąż posłanki został przeniesiony na oddział paliatywny. Tymczasem, jak podała "Gazeta Legnicka", posłanka PiS i była marszałkini złożyła skargę na lecznicę.

Urząd Ochrony Danych Osobowych wszczął postępowanie, aby sprawdzić, czy szpital ujawnił informacje o mężu Elżbiety Witek. Prawomocnie skargę oddalono, wskazując, że nie ma dowodów na złamanie prawa w kwestii poufności informacji.

Te wiadomości potwierdza portal Tulegnica.pl, wskazując, że nie znaleziono dowodów na to, że szpital miał jakikolwiek udział w medialnych doniesieniach.

Elżbieta Witek nie odwiedza męża w szpitalu? 

Tymczasem w serwisie X (dawniej Twitter) krążą informacje, że 71-letni Stanisław Witek nadal przebywa na oddziale paliatywnym w Legnicy.

Według udostępnianych na kilku profilach danych, Elżbieta Witek, która – co stanowi legnicką tajemnicę poliszynela - ponoć nawet w okresie zakazów odwiedzin z powodu koronawirusa bywała u męża w szpitalu, teraz jakoby nie odwiedziła go od świąt w 2023 roku.

CZYTAJ TEŻ: Co dalej z mężem Elżbiety Witek? "Nie ma tu określonych ram czasowych"

Informacji o ewentualnych odwiedzinach (lub ich braku) nie możemy zweryfikować, ponieważ legnicka placówka, jak wspomniano, zgodnie z prawem nie udziela żadnych danych o przebywających na oddziałach pacjentach.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki