Małpy ukradły krew chorych na COVID-19

2020-05-29 18:50 Magda Mazurek

To prawda - małpy napadły na laboranta niosącego próbki krwi chorych na COVID-19. Podstępne zwierzęta ukradły wszystkie fiolki.

Na terenie państwowej uczelni medycznej w mieście Meerut w stanie Uttar Pradeś, 460 km na północ od stolicy regionu doszło do niezwykłego wydarzenia. Małpy zaatakowały laboranta niosącego próbki krwi chorych na Covid-19 i zabrały wszystkie fiolki z krwią. Chorym trzeba było pobrać krew do badań raz jeszcze. A co z małpami?

- Małpy uciekły z próbkami krwi czterech chorych na Covid-19 pacjentów, którzy są przez nas leczeni, musieliśmy pobrać im krew jeszcze raz - potwierdził dyrektor uczelni dr S.K. Garg w rozmowie z agencją Reutera. Dyrektor podkreślił także, że nie ma danych na to, czy małpy mogą zachorować w wyniku infekcji koronawirusem.

Co stało się z krwią chorych? Czy znaleziono ślady? Mieszkańcy terenów w pobliżu szpitala obawiają się rozprzestrzenienia się wirusa, jeśli zwierzęta przeniosły krew na tereny zamieszkane przez ludzi. Śladów krwi nie ma nigdzie - przynajmniej ich nie znaleziono.

Polecamy: Czy baseny są bezpieczne? Przez wodę się nie zarazimy, ale jest haczyk!

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE