Kwarantanna po powrocie z wakacji? Rzecznik rządu: rozważamy taką możliwość

2020-07-30 8:53

Jak poinformował rzecznik rządu Piotr Müller, rozważane jest wprowadzenie kwarantanny dla osób wracających do kraju z wybranych państw Unii Europejskiej oraz spoza niej. Dodał, że decyzja w tej sprawie może zapaść w ciągu dwóch lub trzech najbliższych tygodni.

kwarantanna
Autor: Getty Images

W rozmowie z Polsat News rzecznik rządu poinformował, że instytucje państwowe intensywnie przygotowują się do potencjalnego powrotu epidemii "w większej skali" i w związku z tym możliwe wznowienie niektórych obostrzeń, choć rząd nie chce, aby były to tak duże ograniczenia, jak w marcu i kwietniu.

Piotr Müller powiedział również, że rząd rozważa wprowadzenie kwarantanny dla osób wracających do kraju z niektórych państw. "Chociażby rozważamy kwestię wprowadzenia kwarantanny dla wybranych państw Unii Europejskiej, czy spoza UE. Takiej kwarantanny po powrocie do kraju. Z tym trzeba się liczyć. (...) Tak jak Wielka Brytania wprowadziła kilka dni temu takie ograniczenia, tak samo inne kraje rozważają wprowadzenie takich ograniczeń, Polska również" - powiedział Müller.

Jak wyjaśnił, decyzja w tej sprawie może zapaść w ciągu dwóch lub trzech tygodni, jednak nie wykluczył, że kwarantanna dla osób powracających do kraju może zostać wprowadzona jeszcze wcześniej.

"Sytuacja może być taka, że w jakimś kraju lub ośrodku turystycznym gdzie przebywa grupa Polaków jest wielka liczba zakażeń i wtedy, w trosce o to żeby w Polsce liczba tych zakażeń się nie zwiększyła, kwarantanna może być wprowadzona" - dodał Piotr Müller.

Źródło: PAP

Jak spędzić wakacje w mieście w czasie pandemii?
Sonda
Powiedz nam: