Kolejne zmiany w rejestracji do przychodni. Kto skorzysta?
Jesień to czas wzmożonych zachorowań. Dlatego, tak ważne jest aby nieustannie śledzić zmiany, które dotyczą funkcjonowania różnych placówek związanych z służbą zdrowia. Tym razem chodzi o przychodnię i proces rejestracji.
Długie kolejki i brak terminów dają się we znaki każdemu, kto chce pilnie zgłosić się do lekarza rodzinnego. Jednak kiedy nagle musimy skorzystać z pomocy medycznej, czy pojawić się w szpitalu i zarejestrować do specjalisty okazuje się, że niezbędne jest posiadanie dowodu osobistego. Najnowsze udogodnienie pomoże rozwiązać ten problem.
Rejestracja do przychodni. Zmiany, które zaoszczędzą kłopotu
Kto choć raz nie miał problemu z rejestracją, bo zapomniał dowodu osobistego? W obecnych czasach, kiedy płacić można za pomocą telefonu, coraz mniej osób nosi ze sobą portfel, a w nim dokumenty. Dlatego aplikacja mObywatel ma ułatwić wiele codziennych spraw.
Za jej pomocą pacjenci będą mogli między innymi dokonywać rejestracji do przychodni lub szpitala. Elektroniczny dokument ma taką samą ważność, jak ten tradycyjny. Wystarczy zainstalować aplikację i podążać za wytycznymi, a dzięki temu dokument jest zawsze w telefonie. Warto zaznaczyć, iż tego typu aplikacja jest bezpieczna i nie mają do niej dostępu nieuprawnione osoby.
Jak działa mObywatel? Nie tylko dowód osobisty
Po zainstalowaniu aplikacji mObywatel 2.0 należy dokonać rejestracji, nadać hasło i aktywować mDowód. W tym celu konieczne jest potwierdzenie tożsamości. Można skorzystać z bankowości elektronicznej, lub profilu zaufanego. Po dokonaniu niezbędnych czynności w aplikacji pojawia się cyfrowa wersja naszego dowodu osobistego.
Ten rodzaj dokumentu stanowi trzecią pełnoprawną formę legitymowania, zaraz po tradycyjnym dowodzie, czy paszporcie. Z mDowodu można skorzystać prawie wszędzie. Jak informuje Ministerstwo CYfryzacji, za pomocą cyfrowego dokumentu załatwimy sprawy w urzędzie, banku, sądzie, przychodni, czy u notariusza.