Katarzyna Bosacka przerywa milczenie. "Schudłam 14 kilo w niecałe 3 miesiące"

2023-09-30 15:11

Katarzyna Bosacka zakończyła swoje milczenie i wyznała, że straciła 14 kilogramów w niecałe trzy miesiące. Co było przyczyną tej spektakularnej przemiany? Gwiazda udzieliła niedawno bardzo szczerego wyiwadu.

Katarzyna Bosacka przerwya milczenie.  Schudłam 14 kilo w niecałe 3 miesiące
Autor: Instagram @katarzynabosacka

Po 26 latach wspólnego życia, małżeństwo Katarzyny Bosackiej z senatorem KO Marcinem Bosackim dobiegło końca. Jak informują media, przyczyną tego rozstania miał być nowy związek senatora. Po pewnym czasie od rozstania dziennikarka postanowiła podzielić się swoimi odczuciami w wywiadzie, gdzie przyznała, że schudła 14 kilogramów.

Poradnik Zdrowie - Warzywa

Mąż zostawił Bosacką

Informacje o końcu małżeństwa Bosackich po 26 latach pojawiły się w mediach w sierpniu. Kilka miesięcy wcześniej para świętowała swoją rocznicę ślubu i chętnie dzieliła się z mediami swoimi uczuciami. - Marcin jest cudowną osobą... Po tylu latach małżeństwa radzimy innym, aby podziwiali się nawzajem. U nas nigdy nie ma ciszy, tylko emocje - mówiła Katarzyna. Mają czwórkę dzieci: Jana, Marię, Zofię i Franciszka. Plotki sugerują, że przyczyną rozstania miał być romans senatora.

Kilka tygodni po tych doniesieniach, Katarzyna Bosacka postanowiła przerywać milczenie i wyjawiła, jak czuje się po tej trudnej sytuacji. - Staram się być silna. Wiem, że sobie poradzę - wyznała w wywiadzie dla "Faktu". Mówiła również o trudnych wakacjach, które miały miejsce tuż po rozstaniu. - Wakacje były, ale oczywiście były trudne, bo wszystko wydarzyło się tak niespodziewanie. Teraz skupiam się na pracy, dzieciach i na dbaniu o siebie - dodała.

Katarzyna Bosacka schudła 14 kilogramów

Podkreśliła również, jak ważny jest dla niej ruch, mówiąc, że stara się pokonywać pieszo 10 kilometrów trzy razy w tygodniu. Straciłam 14 kilogramów w ciągu niecałych trzech miesięcy. To moja reakcja na stres" - przyznała.

Obecnie dziennikarka angażuje się w swoją pracę. W październiku na CANAL+ będzie można oglądać jej nowy program "Bosacka daje radę". - Skupiam się na tym i staram się nie myśleć o tym, co było - mówi Katarzyna.

Jak organizm reaguje na stres?

Stres jest naturalną reakcją organizmu na wyzwania i przeciwności, czy to wynikające z nadmiernego obciążenia fizycznego czy emocjonalnego. To sposób, w jaki ciało reaguje na różne zdarzenia, takie jak urazy czy problemy w życiu. Nasze zdrowie w dużej mierze zależy od sposobu, w jaki radzimy sobie ze stresem. Ale jak dokładnie objawia się stres w naszym ciele?

Kiedy jesteśmy zestresowani, w naszym organizmie zachodzą pewne procesy fizjologiczne. W odpowiedzi na stres następuje wzmożona produkcja pewnych hormonów, takich jak adrenalina, które chwilowo zwiększają zdolność organizmu do reagowania na wyzwanie. W reakcji na stres serce zaczyna bić szybciej, ciśnienie krwi rośnie, a oddech staje się przyspieszony, zapewniając dostarczenie większej ilości tlenu do komórek. Funkcje, które nie są kluczowe w danej chwili, takie jak procesy trawienne, są hamowane, aby organizm mógł skoncentrować się na walce z zagrożeniem.

Krótkotrwały stres może działać mobilizująco. Poprawia nasze zdolności percepcyjne i koncentrację oraz zwiększa sprawność umysłową. W umiarkowanych dawkach stres może być motywujący, pomagając nam realizować nasze cele czy chronić się przed potencjalnym zagrożeniem.

Objawy stresu długotrwałego

Jednak gdy stres staje się chroniczny, jego skutki są mniej korzystne. Organizm przez długi czas pozostaje w stanie podwyższonej gotowości, a poziom hormonów stresu nie wraca do normy. Może to prowadzić do obniżenia odporności, zwiększenia napięcia mięśniowego i ciśnienia krwi.

Chroniczny stres może również zwiększać ryzyko różnych chorób, takich jak choroby serca, zaburzenia miesiączkowania czy problemy z potencją. Nadmierna produkcja kwasów trawiennej może prowadzić do problemów żołądkowych, takich jak zgaga czy wrzody.

Osoby doświadczające chronicznego stresu często zgłaszają różne objawy, takie jak:

Dodatkowo nieumiejętne radzenie sobie ze stresem może powodować:

  • nadmierne jedzenie
  • uzależnienia
  • problemów ze snem
  • nawykowego obgryzania paznokci
  • trudności z koncentracją.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki