Jeremy Renner już po drugiej operacji. Rodzina ujawniła szczegóły wypadku

2023-01-03 10:15

Jeremy Renner, aktor dobrze znany w Polsce z roli Clinta „Hawkeye’a” Burtona w filmach Marvela z serii Avengers przebywa w szpitalu w krytycznym stanie. Jak podano, miał poważny wypadek w trakcie odśnieżania. Aktor jest już po drugiej operacji i przebywa na oddziale intensywnej terapii. Znane są pierwsze szczegóły, oświadczenie w tej sprawie wydała również rodzina aktora.

Jeremy Renner już po pierwszej operacji. Rodzina ujawniła szczegóły wypadku
Autor: PHOTO BY VIANNEY LE CAER/INVISION/AP, FILE Jeremy Renner już po pierwszej operacji. Rodzina ujawniła szczegóły wypadku

Wczoraj do fanów serii Avengers dotarły smutne informacje: jeden z aktorów, Jeremy Renner w trakcie odśnieżania uległ poważnemu wypadkowi. Stan zdrowia aktora określany jest jako "krytyczny, ale stabilny".

To kolejna ofiara śnieżycy, jaka w ostatnich dniach uderzyła w Stany Zjednoczone. "Zima stulecia" mocno daje się we znaki mieszkańcom USA - w części stanów ogłoszono stan klęski żywiołowej. Bez prądu pozostają setki tysięcy osób, zginęło też co najmniej 60 osób, wiele jest rannych. Zasypane śniegiem drogi są bardzo niebezpieczne.

Jeremy Renner miał wypadek, znane są pierwsze szczegóły

Wiadomo, że Jeremy Renner 1 stycznia przebywał na ranczu w okolicach Mount Rose Highway w Reno w stanie Nevada. 51-letni aktor włączył rano pług śnieżny i zaczął odśnieżać zasypaną drogę, by jego rodzina mogła wydostać się z domu po burzy śnieżnej. Jak powiedział jeden z sąsiadów, mimo zabezpieczeń w pewnej chwili pług przejechał po nodze Rennera. Z tego powodu stracił on bardzo dużo krwi.

Sąsiadem Rennera jest lekarz, i to on udzielił poszkodowanemu pierwszej pomocy - zatamował krwotok i czuwał przy nim do chwili przybycia ratowników i przetransportowania aktora helikopterem do szpitala.

Korytarz życia - jak wygląda wewnątrz karetki?

Rodzina wydała oświadczenie

Rodzina Jeremy'ego Rennera poinformowała jednak, że obrażenia były poważniejsze - doszło do urazu kończyny i klatki piersiowej. "Możemy potwierdzić, że Jeremy doznał tępego urazu klatki piersiowej i urazów ortopedycznych i przeszedł operację dzisiaj, 2 stycznia 2023 r. Po operacji pozostaje na oddziale intensywnej terapii w stanie krytycznym, ale stabilnym" – napisano w oświadczeniu. 

W dalszej części oświadczenia możemy przeczytać, że bliscy gwiazdy Avengers dziękują za pomoc i opiekę lekarzom i pielęgniarkom, Truckee Meadows Fire and Rescue, burmistrzowi Reno Hillary Schieve, szeryfowi hrabstwa Washoe, a także rodzinom Carano i Murdock. Rodzina podziękowała również fanom za wyrazy współczucia i wsparcia, jakie płyną z całego świata. 

Dziś podano, że aktor jest już po drugiej operacji. Póki co nie wiadomo, czy jego stan uległ poprawie.