Dobre wieści dla wielu pacjentów. Ważny lek wraca do aptek

2022-08-04 13:38

Problemy z dostępnością leku pojawiły się w czerwcu. Ale już za kilka dni wróci do aptek. To dobra wiadomość dla wielu pacjentów, bo Mobilat nie ma zamiennika.

Dobra wieści dla wielu pacjentów. Ważny lek wraca do aptek
Autor: Getty Images

Lek zniknął z aptek już w czerwcu. Według portalu gdziepolek.pl jest obecnie dostępny w zaledwie 10 aptekach w całym kraju. Jednak portal ma dobre wiadomości dla pacjentów. "Właśnie otrzymaliśmy informację od producenta, iż żel Mobilat dotarł do Polski. Za kilka dni preparat powinien być już dostępny w aptekach. W sprzedaży będą również większe niż dostępne dotychczas opakowania" – czytamy w komunikacie.

Mobilat – co to za lek?

Lek zawiera ekstrakt z kory nadnerczy. To preparat o właściwościach przeciwwysiękowych i przeciwzapalnych. Działanie leku wspomaga także kwas salicylowy, który działa przeciwbólowo i ułatwia wchłanianie składników zawartych w preparacie.

Mobilat jest dostępny w formie żelu i nie ma bezpośredniego zamiennika. Zawiera polisiarczan mukopolisacharydowy, który działa przeciwzapalnie i zmniejsza miejscowo krzepliwość krwi. Co więcej, lek przyspiesza regenerację tkanek.

Poradnik Zdrowie: czym popijać leki?

Wskazania do stosowania

Środek wykorzystuje się w leczeniu pourazowych stanów zapalnych stawów i krwiaków. Sprawdzi się także w leczeniu bólów występujących podczas ruchu, jak również w stanach przeciążeniowych ścięgien oraz mięśni. Po nałożeniu żelu na obszar zmieniony chorobowo należy umyć ręce, chyba że to ręce są miejscem leczonym.