Decyzje ws. cmentarzy i pracy biurowej

2020-10-30 11:46

Nowe obostrzenia w związku ze wzrostem liczby zakażeń zapowiedział premier Mateusz Morawiecki podczas czwartkowej konferencji na Stadionie Narodowym. Co nas czeka?

Koronawirus kiedy wzywać karetkę
Autor: Getty Images

- Jutro razem z panem ministrem Niedzielskim przedstawimy informacje dot. zarówno dnia Wszystkich Świętych, jak i pracy biurowej - mówił podczas czwartkowej konferencji prasowej premier. W czasie przemówienia na Stadionie Narodowym premier nie chciał wypowiedzieć się na temat cmentarzy. A to bardzo ważna informacja dla Polaków, którzy zawsze tłumnie obchodzili dzień 1 listopada.

Jak do tej pory wiemy jedynie, że państwo zwiększa bazę łóżkową i apeluje o zaprzestanie protestów. Konferencja premiera: Aborcja i epidemia. Państwo zwiększa bazę łóżek

A czy czeka nas lockdown? Eksperci twierdzą, że nie. Zresztą sam premier Morawiecki zapewniał, że nie chce zamykać gospodarki tak długo, jak długo nie będzie takiej konieczności. A co z cmentarzami? Prawdopodobnie pozostaną otwarte. Ich zamknięcie byłoby wizerunkową skazą dla rządu. Możemy za to spodziewać się apelu o udanie się do nekropolii kilka dni później, a nie w dniu 1 listopada.

Polecamy: Dr Dzieciątkowski: lockdown i tak nic nie da

Pracownicy biurowi mogą spodziewać się innego rodzaju obostrzeń - prawdopodobnie nakazu noszenia maseczek w biurach i limitu osób, które mogą być na powierzchni biurowej.