Coraz więcej operacji plastycznych. Wszystko przez... PANDEMIĘ!

2020-07-18 8:29

Jak się okazuje ubocznym skutkiem pandemii jest wzrost operacji plastycznych. Powód? Otóż praca zdalna lub maseczka mogą świetnie ukryć ingerencję chirurga na czas pełnego powrotu do zdrowia.

Chirurgia plastyczna: czym się zajmuje? Najpopularniejsze zabiegi chirurgii plastycznej
Autor: gettyimages.com Efekty pracy chirurga plastycznego mają efekt nie tylko wizualny, ale i wpływają na psychikę i poczucie pewności siebie pacjenta/pacjentki.

Jak podaje BBC, w klinikach w USA, Japonii, Korei Południowej i Australii rośnie liczba pacjentów zainteresowanych chirurgią plastyczną. Najpopularniejsze są: wypełnianie warg, botoks, lifting twarzy i korekta nosa.

W niektórych krajach, np. w Japonii, zainteresowanie operacjami było tak duże, że Japońskie Stowarzyszenie Medycyny Estetycznej do tego, by ostrzec ludzi, że ​​zabiegi kosmetyczne „nie są niezbędne dla wielu osób”. Instytucja poprosiła, aby unikali operacji, aby „zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa”.

Czytaj też: Psychologia operacji plastycznych - zalety i niebezpieczeństwa chirurgicznego poprawiania urody

– Jako ambulatoryjna klinika chirurgii plastycznej przystosowana do wykonywania zabiegów tego samego dnia, zdecydowanie widzieliśmy napływ pacjentów, którzy chcą poddać się leczeniu w tym okresie – powiedziała Michelle Tajiri, koordynator kliniki Bliss Clinic w Fukuoka. – Głównymi powodami są przerwy w pracy, to, że kwestia zwolnień lekarskich przestała stanowić problem, a także fakt, że wszyscy noszą maski, dlatego wszelkie zabiegi na twarz można łatwo ukryć.

Polecamy: Maska kontra koronawirus - czy maseczki na twarz chronią przed koronawirusem?

Dlaczego ludzie decydują się na operacje w czasach pandemii? Nie boją się zakażenia?

– Zdecydowałem się na wykonanie zabiegów podczas kwarantanny, ponieważ pozwoliło mi to dojść do siebie we własnym tempie – powiedział Aaron Hernandez dla BBC. Mężczyzna poddał się wypełnianiu ust i usunięciu tłuszczu z policzka w Los Angeles – Wykonanie zabiegu na ustach nie jest czymś powszechnym wśród mężczyzn. Dlatego wolałem zostać w domu i całkowicie zregenerować się, a ludzie nie wiedzieli, co się ze mną działo.

Zazwyczaj pacjenci muszą rozważyć rekonwalescencję w domu podczas rozważania operacji, ale teraz, gdy wiele osób pracuje zdalnie, nie trzeba tego brać pod uwagę. – Mogą faktycznie dojść do siebie w domu, a także mogą mieć maskę, gdy wychodzą na zewnątrz po zabiegu plastyki nosa lub liftingu. Ludzie chcą wznowić normalne życie, a częścią normalnego życia jest wyglądać tak dobrze, jak się czuje.

JAKI MASZ TYP URODY?

Pytanie 1 z 7
Jak opiszesz swoją cerę?
Zdjęcie